Sağlıklı Tarifler

Zühre Ana Kozalak Macunu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kozalağın birçok hastalığa, özellikle de akciğer rahatsızlıklarına iyi geldiği, çok eski zamanlardan beri bilinmektedir. Bu nedenle de, kozalak değişik şekillerde tedavi maksadı ile kullanılmaktadır. Zühre ana kozalak macunu ise, başarılı sonuçlarından dolayı ve kullanıma hazır formu ile ülkemizde yaygın olarak kullanılıyor. Kozalak macunu, resmi satış sitesi ve eczanelerde, orijinal ambalajı ile satışa sunuluyor.

Zühre Ana Kozalak Macununun İçeriğinde Neler Var?

Zühre ana kozalak macunu, tamamen doğal içeriklerden oluşuyor ve insan sağlığına zararlı hiçbir kimyasal madde içermiyor. Kozalak macunun içeriğinde; çam kozalağı reçinesi, keçiboynuzu pekmezi, ham bal, uduhindi, zerdeçal, zencefil, okaliptus yağı, tarçın, karanfil, havlıcan ve tarçın bulunuyor.

Kozalak Macunu

Zühre Ana Kozalak Macunu Nedir?

Zühre ana kozalak macunu, başta sigaradan kaynaklanan akciğer hastalıkları olmak üzere, solunum yolu rahatsızlıklarının tedavisi için hazırlanan bir macundur. Macunun ana maddesi çam kozalağından oluşmaktadır. Macunun, akciğerlerde detoks etkisi yapan ve nefes açıcı özellikleri bulunmaktadır. Doktorların tavsiye ettiği kozalak macunu, ilaç değildir ve gıda takviyesi olarak kullanılmaktadır.

Zühre Ana Kozalak Macunu Nasıl Kullanılır?

Zühre ana kozalak macununun tok karnına ve sabah ve akşamları birer tatlı kaşığı tüketilmesi öneriliyor. Macundan, düzenli kullanıldığı takdirde, en fazla verim elde ediliyor.

Zühre Ana Kozalak Macununun Faydaları Nelerdir?

Asırlardan beridir, başta verem olmak üzere birçok akciğer hastalıklarının tedavisi, çam ağaçlarının içindeki tedavi merkezlerinde yapılırdı. Çam ağacının meyvesi olan kozalağın, ağacından daha faydalı olduğu kabul edilmektedir.

Zühre ana kozalak macununun faydaları şu şekilde sıralanıyor;

Kekreyemiş Tozu
  • Akciğerlerde % 70’lere varan oranlarda detoks temizliği yapıyor
  • Solunum yollarını, % 85 oranında temizliyor
  • Nefes darlığının tedavisinde % 75 oranında başarı elde ediliyor
  • Sinir ve stres azaltıcı etkisi % 80 oranında
  • % 85 oranında vücut direncini arttırıyor
  • Kalp ve damar sağlığı üzerinde % 70’lere varan olumlu etkisi

Zühre ana kozalak macunu, içeriğinde bulunan diğer faydalı ürünler sayesinde, solunum yolları ve akciğerlerin temizliğini daha hızlı ve kalıcı bir şekilde gerçekleştiriyor.

Zühre Ana Kozalak Macunu Hangi Rahatsızlıklarda Kullanılıyor?

Zühre ana kozalak macunu, özellikle sigaradan kaynaklı akciğer rahatsızlıklarının tedavisinde, çok başarılı sonuçlar sağlıyor. 90 günlük kullanım sonucunda, akciğer ve solunum yollarında oluşan katran ve toksinlerin, % 70 oranında temizlenmesini sağlıyor. Kozalak macunu ayrıca; nefes darlığı, bronşit ve öksürük tedavisi ile vücudun direncinin arttırılması için de kullanılıyor. Ayrıca, düzenli kullanım sonrasında, sigaranın daha rahat bırakılmasına da katkı sağlıyor.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.7 / 5. Toplam oy sayısı: 269

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı