Zayıflama

Yaşam Kürü Çayı Nedir? Nasıl Kullanılmalıdır?

Sağlıklı beslenme, beraberinde birçok olumlu şeyi getiren ve yaşam biçimi yani temel alışkanlık haline getirilmesi gereken bir durumdur. Sağlıklı yaşamak kişinin sağlıklı bir bedene ve zihin sağlığına sahip olmasına yardımcı olur. Günümüz modern yaşamının koşulunda doğal olan besinlere ulaşmanın zorluğu birçok sağlık sorununu beraberinde getirdiğinden artık insanlar daha fazla sağlıklı beslenme üzerine yoğunlaşıyor.

Sağlıklı beslenmeyen ya da hızlı tüketim ürünleri yemeklerinde tercih eden günümüz modern insanının, sağlıklı bir bedene sahip olmakla ilgili büyük sıkıntıları bulunabiliyor. Bu nedenle pek çok farklı tarif kişilerin fazla kilolarından kurtulmasına ve daha sağlıklı olmasına olanak sağlar. Bu tariflerden olan ve kullanımı merak edilen yaşam kürü çayı nedir? Nasıl kullanılır gibi pek çok soruyu da beraberinde getiriyor.

yasam kuru cayi faydalari

Yaşam Kürü Çayının İçeriği Nedir?

Yaşam kürü çayının içerisinde zayıflamaya ve toksin atmaya yardımcı birçok farklı besin bulunuyor. Bu besinlerden bazıları maydanoz, kiraz sapı, avokado yaprağı, mısır püskülü, kuşburnu, çuha çiçeği, zerdeçal, zencefil, karanfil ve nane gibi zayıflatıcı ve toksin atmaya yardımcı olan bitkisel ürünlerdir. Yaşam kürü çayının içerisinde bulunan bu bitkisel malzemeler tek bir çay yapımında kullanılmaz. Bu malzemeler bir set halinde bir arada bulunur.

Yaşam Kürü Çayının Kullanımı

Yaşam kürü çayı oldukça fazla malzemeden oluşan bir çay olduğu için bu bitkisel ürünlerin hepsi tek bir çayda toplanmaz. Bu malzemeler 4 haftaya ayrılarak aşama aşama tüketilir. Her hafta farklı malzemeler ile farklı bir çay hazırlanır ve vücudun ihtiyacına bağlı olarak bitkisel malzemeler çay haline getirilir. Bu maddelerin bir arada kullanılmamasının temel sebebi ise bitkisel olan ürünlerin bir araya geldiğinde sağlık açısından olumsuz olabilecek bir tepkimeye girmesidir.

yasam kuru bitki cayi

Yaşam Kürü Çayının Faydaları

Yaşam kürü çayı, zayıflamak isteyen herkese hitap edebilecek nitelikte olan oldukça etkili bir kürdür. Bu kürün bilinen en büyük faydaları arasından toksin atıp vücudu zinde tutması geliyor. Ayrıca zayıflatmak beraberinde sıkılaştırıcı ve cilt yenileyici olan bu çayı tüketirken pek çok faydayı bir arada bulabilirsiniz. Ancak bu kürü uygularken verilen ölçü ve zaman diliminde kullanmaya özen göstermelisiniz.

Kekreyemiş Tozu

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.6 / 5. Toplam oy sayısı: 76

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı