Zayıflama

Ünlülerin Kullandığı Zayıflama Çayları

Zayıflama çayları, kilo vermek isteyen her yaştan insanın kolayca ulaşabileceği bitkisel olduğu düşülen ürünlerdir. Tanıtım ve reklamlarında bitkisel içeriğine sahip olduğu söylenen zayıflama çayları sanıldığı kadar masum olamayabiliyor. Bir çok ünlünün de kullandığını açıklayarak reklamını yaptığı yüzlerce zayıflama çayı vardır. Bu çayların etkisi kadar güvenirliği de merak konusudur.

Halkın güvenini kazanmış ünlü isimlerin kullanarak kilo verdiğini iddia ettikleri zayıflama çaylarına ilgi ger geçen gün artıyor. Kısa sürede yüksek rakamlarda kilo vermek isteyen kişiler, ünlülerin de etkisi ile bu zayıflama çaylarına yöneliyor. Fakat zayıflama çaylarının bir çoğu ciddi sağlık sorunlarına hatta ölümlere neden oluyor. Bu yüzden içeriği ve denetimi yapılmış ürünleri tercih etmek son derece önemlidir.

zayiflama çayı nedir

Zayıflama Çayı Nedir?

Zayıflama çayı, adında da anlaşılabileceği gibi zayıflamaya yarayan çaylardır. Toz halinde ya da poşet çay şeklinde piyasaya sunulan bir çok zayıflama çayı markası vardır. İçeriği genellikle doğal bitkilerden oluşmaktadır. Özellikle kilo vermeyi sağlayan bazı bitkiler, bu çayların vazgeçilmezidir. Her birinin içeriği ve etkisi farklı olsa da genel olarak tok tutan, metabolizmayı hızlandıran, yağ yakımını destekleyen, enerji veren ve kilo vermeyi sağlayan içeriklerden oluşmaktadırlar. Çay şeklinde demlenerek ya da sıcak suda çözdürülerek hazırlanan zayıflama çaylarının her birinde kullanım sıklığı ve şekli belirtilmektedir.

Zayıflama Çayı Nasıl Etki Eder?

Zayıflama çayının nasıl etki ettiğini açıklayabilmek için öncelikle içeriğinde nelerin bulunduğunu bilmek gerekiyor. Doğru oranlarda ve doğal bitkilerle hazırlanan zayıflama çayı, kilo vermeyi gözle görülür bir şekilde hızlandırır. Örneğin içerisinde biberiye bulunan bir zayıflama çayı metabolizmayı hızlandırarak, yağ yakımını destekler. Mate, yeşil çay gibi bitkiler bulunan zayıflama çayı, vücuda detoks etkisi yaparak atıkları uzaklaştırır. Bunun gibi doğada farklı etkilere sahip binlerce bitki vardır. Böylece etkisi arttırılmış zayıflama çayları kilo vermek isteyenler için destek olmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Yeşil Çay

Yeşil çay, içerisinde doğal olarak kafein bulundurmaktadır. Kafein de bilinen en güçlü yağ yakıcı madde olarak karşımıza çıkmaktadır. (1)Doğal olarak kafein barındıran bir içeceği içmek, metabolizmanızı hızlandıracak, vücudunuzu harekete geçirecek ve daha enerjik olmanızı sağlayacaktır. Bu nedenle, çoğu diyetin sabah kahvaltılarında genellikle bir bardak olarak tavsiye edilir ve güne direkt yağ yakmayla başlamanız sağlanır.

Yeşil Çay Nasıl İçilirse Kilo Verdirir?

Yeşil çay diyetini uygularken veya diğer diyetlerde yeşil çay tüketmek istediğinizde, çayı kaynar bir suya koyup 5 dakika kadar demlemeniz gerekmekte. Bu şekilde çayı demleyerek gün içerisinde en fazla 3 defa tüketmeniz zayıflama konusunda metabolizmanızı harekete geçirecektir. Eğer 3 bardaktan fazla tüketirseniz vücudunuzda farklı tepkimeler görebilirsiniz bu nedenle fazla tüketmekten de kaçınmalısınız.

Kekreyemiş Tozu

Eğer sadece yeşil çayı tüketemiyorsanız, tadı hoşunuza gitmiyorsa içerisinde biraz limon sıkıp veya limondan 2 dilim koyup içebilirsiniz. Limonla beraber tüketmek hem tadını güzelleştirecektir hem de limonun da antioksidan etkisi sayesinde vücudunuzdaki ödemleri atmanız kolaylaşacaktır.

ünlülerin kullandığı zayıflama çayları

Zayıflama Çayı Tek Başına Yeterli Etki Sağlamaz

Zayıflama çayları, kilo vermek isteyenler için tek başına pek fazla etki göstermez. İlk kullanımda kısa sürede bir kaç kilo vermeyi sağlasa da kalıcılık beklenemez. Kilo vermeyi hedefleyen kişilerin günlük aldıkları kalori oranlarını azaltmaları, spor yapmaları ve bol su tüketmeleri gerekiyor. Zayıflama çayları bu disipline dahil edilirse etkisini daha iyi gösterecektir.

Zayıflama Çayı Nasıl Seçilmelidir

Zayıflama çayı seçerken güvenilir markaların ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ürünleri tercih etmek gerekiyor. Ülkemizde tanınmış ünlülerin dönem dönem kullandıklarını iddia ettikleri zayıflama çayları da güvenle kullanılabilecek ürünler arasındadır. Fakat unutmamak gerekir ki; her ürün her bünyede aynı etkiyi göstermeyecektir. İstisnai durumlar da olsa organ yetmezliği, kalp krizi ve ölümle sonuçlanan sağlık sorunları yaşanabilir. Bu yüzden bitki çaylarını kullanmadan önce sağlık kontrolü ve doktor onayı almakta yarar vardır.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.7 / 5. Toplam oy sayısı: 134

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı