Doğal Takviyeler

Teff Tohumlu Çay Nedir? Zayıflatıyor Mu?

Teff tohumlu çay, birçok Hollywood yıldızı ve Türk ünlü tarafından tüketilen, kilo vermeye yardımcı bir tahıl tohumudur. Teff, son zamanlarda o kadar fazla konuşulur oldu ki insanlar doğal olarak bu ürünün ne işe yaradığını ve faydalarını merak eder oldu. Ünlülerin zayıflama sırrı olarak açıkladıkları bu bitkisel zayıflama çayı, istenilen fit görüntüye kavuşmak için mucizevi bir etki gösteriyor.

Teff tohumu, Etiyopya’da yetişen bir tahıl ürünüdür. Ancak teff tohumunu diğer tahıl ürünlerinden ayıran birden fazla özelliği bulunuyor. Besin değerlerinin oldukça fazla olması ve kilo verme konusunda yardımcı olması tercih edilme oranını arttırıyor. Teff tohumlu çay içerisinde ise sadece teff tohumu bulunmuyor. Teff tohumunun yanı sıra birden fazla vitamin ve mineral desteği de bulunuyor. Ancak ürünün içeriği tamamen bitkisel. Bu sebeple hiçbir yan etkisi bulunmuyor.

teff çayı

Teff tohumlu çay ne işe yarar?

Teff çayı, zayıflama konusunda bir türlü sonuca ulaşamayan, her yolu denedikleri halde kilo veremeyen kişiler için çıkarılmış bitkisel bir zayıflama çayı aslında. Ancak sadece zayıflamaya yardımcı olmuyor. Metabolizmayı yeniliyor ve hızlandırıyor, gün içerisinde enerjik olmanızı sağlıyor, tokluk hissi yaratıyor. Bir fincan teff tohumu çayı içildiğinde yaklaşık 8 saat tokluk, normalinden 3 kat daha fazla yağ yakımı ve normalinden 4 kat daha fazla ödem atımı sağlıyor. Vücudunuzdaki toksinler hızlıca atıldığı için şişkinliği de yok ediyor.

Yapılan bir araştırmaya göre Türkiye’nin %87’si yağ yakamıyor. Bu problemin en büyük nedeni ise kişilerin hareketsiz kalmaları. Hareket edilemediğinde vücut ödem ve su topluyor, bu nedenle de yağları yakmak yerine depoluyor. İşte teff tohumlu çay ile birlikte oturduğunuz yerden ödemleri atarak yağlanmanın önüne geçebileceksiniz. Kış aylarında spor yapmak, hatta dışarı çıkmak bile zor gelir. Ayrıca vücut kışın daha fazla yağ tutar. Tam bu zamanda teff çayı kullanmaya başlayarak yağlarınızı yakabilir ve yaza zayıf bir görünümle girebilirsiniz.

Teff tohumlu çay’ın içerisinde yaklaşık olarak 20 farklı bitki bulunmaktadır. Bu nedenle karışık bitki çayı olarak da anılmaktadır. Ürünün kesin bir şekilde zayıflatıcı etkisi bulunmamaktadır. Zayıflamaya yardımcı bir ürün olarak üretilmiştir. Bu nedenle kilo vermek isteyen bireylerin öncelikle beslenmelerine dikkat etmeleri ve mümkünse egzersiz yapmaları gerekmektedir. Teff tohumu çayı ile birlikte vücut yağ yakmaya başlayacaktır ancak siz beslenmenize dikkat etmezseniz etkileri göremeyebilirsiniz. Ayrıca teff çayı düzenli bir şekilde kullanılmadığında etkilerini tam olarak göstermeyecektir. Ürünün düzenli kullanımı büyük önem taşımaktadır.

Teff Tohumlu Çay Neden Tavsiye Edilir?

Kilo verme sorunları yaşayan kişiler zamanla motivasyon kaybı yaşarlar. Örneğin bir ay boyunca diyet yapmış ve aç kalmış bir birey ay sonunda sadece 3 kilo verdiğini görürse bu onun diyeti bırakmasına neden olacaktır. Ancak Teff Tohumlu Çay kullanımı sağlayan bireyler kısa sürede normalden daha fazla verim alacağı için kişinin kilo vermek konusunda eğilimi daha da artarak istikrar sağlayacaktır. Bu nedenle zayıflama için destekleyici gıdalar ve çaylar her zaman önerilmektedir.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.5 / 5. Toplam oy sayısı: 2

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu