Diyet

Taylan Kümeli 3 Günlük Diyet İle 3 Kilo Verin!

Sağlıklı beslenme ve diyet uzmanı Taylan Kümeli, katıldığı televizyon programlarında ve diğer mecralarda birçok diyet listesi paylaşmakta. Geçtiğimiz günlerde paylaştığı 3 günlük diyet ile 3 kilo verme garantisi sunan Taylan Kümeli’nin önerdiği diyet listesini sizler için hazırladık. 3 günlük diyet sırasına toplamda 2 ayrı diyet daha uygulayacaksınız. Temel prensip olarak ilk gün hangi diyet programını tercih ediyorsanız, 2. gün diğer diyet programını uyguluyorsunuz ve sonrasında 3. gün tekrar ilk gün uyguladığınız diyet programını uyguluyorsunuz.

Taylan Kümeli 3 Günlük Diyet içerisinde yeşil çay diyeti ve yumurta diyetini barındırıyor. Her iki diyette hızlı bir şekilde kilo vermenize ve 3 gün içerisinde istediğiniz kiloyu vermeye yardımcı oluyor. Diyetisyen Taylan Kümeli, bu programın herkese bir ivme kazandırmasını ve sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmek için bir başlangıç olmasını istediğini belirtiyor. Yani kısacası, uygulayacağınız bu üç günlük diyet sayesinde hızlı bir şekilde kilo verebileceksiniz ancak uzun soluklu bir uygulama söz konusu olmayacak.

Taylan Kümeli 3 Günlük Diyet için “ilk adım kilo verme diyeti” tabirini kullanıyor. Kilo vermek isteyenlerin, kötü beslenme alışkanlıklarından kurtulamayanların bu üç günlük diyeti uygulamalarıyla birlikte beslenme alışkanlıklarını değiştirebilmeleri için geçiş dönemini en kolay şekilde atlatabileceklerini vurguluyor.

Taylan Kümeli 3 Günlük Diyet Nasıl Uygulanmalı

Taylan Kümeli diyeti, 2 ayrı diyeti 3 günde kullanarak yapılıyor. Yeşil çay diyeti ile Yumurta diyetini sırasıyla takip ediyorsunuz ve ilk hangi beslenme programıyla başladıysanız son gün de aynı programı uyguluyorsunuz. Örnek verecek olursak; İlk gün yeşil çay diyeti ile başladıysanız ikinci gün yumurta diyetini uyguluyorsunuz. Üçüncü gün ise tekrardan yeşil çay diyetine geçiyorsunuz.

Taylan Kümeli 3 Günlük Diyet 1. Günü

Taylan Kümeli 3 Günlük Diyet yeşil çay günü

3 Günlük diyet listemizin ilk gününe yeşil çay diyeti ile başlıyoruz. Sabah kahvaltısında aşağıda vermiş olduğumuz yeşilçay – süt kürü ile başlıyoruz. Kahvaltıdan sonra yatana kadar 2 saatlik aralarla bu karışımı tüketerek günü tamamlıyoruz. Bu karışım dışında herhangi bir besin tüketmemeniz gerekiyor. Eğer süte karşı alerjiniz varsa laktozsuz süt kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Yeşil çay diyeti için Taylan Kümeli’nin önerdiği bir tarif bulunmakta ve bu tarifi gün içerisinde sabah kahvaltısından itibaren 2 saat aralıkla yatana kadar tüketmeniz gerekiyor. Tok olsanız dahi 2 saat aralıklarla bu yeşil çay süt karışımını içmeniz gerekiyor. Tabi ki bu yalnızca Yeşil çay diyetini uygulayacağınız gün geçerli. Dilerseniz Taylan Kümeli’nin hazırladığı yeşil çay süt kürünün tarifini verelim.

Kekreyemiş Tozu

Taylan Kümeli’nin Yeşil Çay Kürü Tarifi

Malzemeler:

 • 8 su bardağı sıcak su
 • 4 yemek kaşığı yeşil çay (Paket yeşil çayınız varsa 3 poşet)
 • Süt
 • Zencefil
 • Tarçın

Hazırlanışı:

 • 8 bardak sıcak suyun içerisine 3 poşet veya 4 yemek kaşığı yeşil çayı ekliyoruz.
 • 3 dakika boyunca demliyoruz.
 • Kahvaltıda bir fincan içerisine yarım bardak yeşil çayı ekliyoruz.
 • Kalan kısmını süt ile dolduruyoruz.
 • Üzerine isteğe bağlı olarak tarçın ve zencefil ekliyoruz.

Taylan Kümeli 3 Günlük Diyet 2. Günü

taylan kümeli diyeti

Taylan kümeli diyetinin ikinci günü yumurta günü olarak geçiyor ve yumurta diyeti uygulanıyor. İkinci günde ilk gün ki yeşil çay karışımını kullanmıyoruz. Taylan Kümeli’nin tavsiyelerine göre sabah kahvaltıya 2 adet yumurta ile başlıyoruz ve yanında istediğimiz kadar salatalık tüketebiliyoruz. Kahvaltıdan 2 saat sonra 1/4 avokado tüketiyoruz, eğer avokado bulamıyorsanız veya sevmiyorsanız bunun yerine yine yağ barındıran 4 parça ceviz yiyebiliyorsunuz. Akşam yemeğinde yumurta sayısı bire düşüyor. Bu şekilde 2. günü kapatıyoruz. Aşağıda uygulamanız gereken yumurta günü listesini bulabilirsiniz.

Taylan Kümeli’nin Yumurta Diyeti

 • Kahvaltı: 2 haşlanmış yumurta (Eğer haşlanmış sevmiyorsanız çok az tereyağı ile tavada yapabilirsiniz.) ve sınırsız salatalık
 • 2 saat sonra ara öğün: Dörtte bir ölçüde avokado (veya 4 adet ceviz)
 • Öğle yemeği: 2 haşlanmış yumurta ve sınırsız salatalık
 • 2 saat sonra ara öğün: 1/4 (veya 4 adet ceviz)
 • 2 saat sonra ara öğün: 1/4 avokado (veya 4 adet ceviz)
 • Akşam yemeği: 1 adet haşlanmış yumurta ve istediğiniz kadar salatalık
 • 2 saat sonra ara öğün: 4 adet ceviz (veya 1/4 avokado )

Taylan Kümeli 3 Günlük Diyet 3. Günü

taylan kümeli 3 günde 3 kilo diyeti

Diyetin 3. gününde programın 1. gününü tekrarlıyoruz. Biz örnek olarak verdiğimiz 3 günlük listede yeşil çay diyeti ile başladık. Bu nedenle 3. günümüzü de yeşil çay diyeti ile bitireceğiz. Eğer ilk gün sadece sıvı tüketmek zor geliyorsa yumurta diyeti ile başlayabilirsiniz. Eğer yumurta diyeti ile başladıysanız 3. gününüzü yumurta diyeti ile bitirmeniz gerekiyor.

Taylan Kümeli 3 Günlük Diyeti Kimler Uygulayamaz

Diyetisyen Taylan Kümeli’nin söylediklerine göre 3 günlük diyeti herkesin uygulaması mümkün değil. Eğer kalp rahatsızlığınız varsa, diyabet rahatsızlığına sahipseniz veya sürekli ilaç kullanıyorsanız bu diyeti uygulamanız sakıncalıdır. Eğer yine de uygulamak istiyorsanız mutlaka bir doktora danışmalısınız.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.1 / 5. Toplam oy sayısı: 26

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı