Zayıflama

Soğuk Lipoliz İle Bölgesel Zayıflama

Bölgesel yağlanma birçok farklı etkene bağlı olarak oluşabilen bir sorundur. Yeme içme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam ve genetik yatkınlık sebebiyle ortaya çıkabilen bölgesel yağlanma, genel sağlık tablosu açısından olumsuzluk yaratmasının yanı sıra estetik kayıplara da yol açmaktadır. Hareketsiz bir yaşam rutinini sürdürmek ve abur cubur tüketimi sebebiyle yakılmayan enerjiler, özellikle bel, karın, basen ve kalça bölgesinde yağa dönüşmektedir.  Birçok kişi için önemli bir sorun haline dönüşen bölgesel yağlanma ve selülit oluşumları soğuk lipoliz yöntemiyle giderilmekte ve ciltte gözle görülür bir sıkılaşma sağlanmaktadır.

Soğuk Lipoliz Nedir? Nasıl Uygulanır?

Soğuk lipoliz, cerrahi müdahaleye gerek kalmadan yağ hücrelerinin parçalanmak suretiyle sorunlu bölgeden uzaklaştırılmasıdır. Son dönemlerin en popüler estetik uygulamalarından biri haline gelen soğuk lipoliz uygulamasında sadece ısı enerjisi kullanılmakta, dondurulan yağ hücreleri vücuttan uzaklaştırılmaktadır.

Soğuk lipoliz uygulaması, ileri teknoloji ürünü ve özel tasarım bir cihaz yardımıyla yapılır. Uygulama sırasında cihazın bir kolu yağların toplandığı bölgeye yerleştirilmekte soğuk lipoliz seansına başlanmaktadır. Uygulama öncesi işlem yapılacak bölgeye koruyucu örtü konularak vücudun korunması sağlanmaktadır. Konusunda uzmanlaşmış hekimler tarafından yapılan işlem sırasında cihaz yağlı bölgede cildi vakumlayarak sahip olduğu haznenin içine çekmekte, hazne içerisindeki soğuk havanın etkisiyle yağ hücreleri parçalanmaktadır.

Uygulama esnasında soğuk havaya maruz bırakılan yağ hücrelerinin yapıları kısa süre içerisinde değişmektedir. Değişime uğrayan yağ hücreleri vücut tarafından kolayca emilerek idrar yoluyla vücuttan dışarı atılmaktadır. Böylece kısa süre sonra karın, basen veya kol bölgelerinde cilt yapısı değişmekte yağlar sebebiyle kendisini bırakmış olan cilt yapısı sıkılaşmaktadır.

Soğuk Lipoliz Hangi Bölgelerde Sıkılaşma Sağlar?

Soğuk lipoliz, vücutta yağlanmaya yatkın olan her bölgede sıkılaştırma etkisi gösterebilen bir uygulamadır. Doğru kliniklerde uzman hekimler tarafından yapıldığı takdirde vücudun orta ve alt bölgelerinde tüm beklentiler en üst düzeyde karşılanmaktadır.

  • Bel
  • Kalça
  • Popo
  • Basen
  • Bacak ve Bacak içleri
  • Kol ve Kol içleri
  • Boyun ve Çene
  • Sırt
  • Karın bölgeleri soğuk lipoliz uygulama alanları içerisinde yer almaktadır.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Kaç Seans Sürer?

Soğuk lipoliz uygulaması vücutta biriken yağ miktarına bağlı olarak farklı seans sayısına gerek duyabilmektedir. Bir seansı yaklaşık 45 dakika sürse de, lipoliz yapılacak alanların sayısının fazla olması durumunda bir seans 90 dakikaya çıkabilmektedir. Genellikle 8-10 seans sonrasında beklentileri karşılayan uygulama, hastanın isteğine bağlı olarak uzatılabilmektedir.

Kekreyemiş Tozu

Seansların bitiminden itibaren iki hafta içinde etkileri hissedilir, birinci ay sonunda gözle görülür bir değişim gerçekleşir. Uygulama üzerinden 2 ay geçtiğinde ise yağlanma bölgelerinde net bir sıkılaşmanın meydan geldiği görülür.

 Bir türlü kurtulamadığınız ve estetik olarak sizi kaygılandıran yağlarınızdan kurtulmak için siz de https://www.stsestetik.com/medikal-estetik/cooltech-soguk-lipoliz-ile-bolgesel-zayiflama adresini ziyaret edebilir, STS estetik kliniğinin ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.8 / 5. Toplam oy sayısı: 489

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı