Sağlıklı Tarifler

Prosgen Tabletin Prostat Kanseri Üzerindeki Etkisi

Prostat kanseri 45 yaşın üzerindeki erkeklerde prostat bezinde gelişen bir kanser türüdür. Buna prostat kanseri adı verilir. Erkeklerde en sık görülen kanser tiplerinden biridir. Sebebi tam olarak bilinmese de erkeklerde ileri yaşlarda prostat kanseri oluşumuna çok sık rastlanır. Prostat büyümesi 45 yaşından sonra başlayan erkeklerde kansere dönüşme yaşı 65 yaş ve üzerindedir. Erkeklerde genellikle 50’li yaşlardan itibaren prostat kanseri riski vardır.  

Ayrıca prostat kanseri genetik yatkınlığa bağlı olarak da geliştiği söylenmektedir. Ancak erken dönemde prostat kanserinin teşhis edilmesi hastalığı tamamen ortadan kaldıran tedavilerle gerçekleşmektedir.

Prosgen Tabletin Prostat Kanseri Üzerindeki Etkisi

Prosgen tablet 45 yaş ve üzerindeki erkeklerde kullanılmaya başladıktan sonra prostat büyümesini durdurduğu bilinmektedir. Prostat büyümesinin engellenmesi ve durdurulması dolayısıyla ileriki yaşlarda prostat kanseri oluşumunu tamamen ortadan kaldırır. Çünkü Prosgen tablet aynı zamanda erkeklerde hormonsal dengeyi de sağladığı için dolayısıyla yaşa bağlı olarak eksilen enzimleri de destekler.  Böylelikle Prosgen tablet kullanılmaya başladıktan 2 ay sonra prostat bezi şikâyetleri büyük oranda ortadan kalkar.

Prosgen Tablet Nasıl Kullanılır

Prosgen tablet eczanelerde 20 tabletlik kutularda satılır ve efervesan biçiminde bir preparattır. Prosgen tablet günde 1 tane tok karnına bir bardak suya atılarak içilir. Prosgen tablet yoğun miktarda likopen,  selenyum,  çinko,  D vitamini  ve L-arjinin içerir.  Bu vitamin ve mineraller prostat bezinin büyümesi ve prostat kanseri oluşumunu ciddi anlamda önler.

Prosgen Tablet Kullanan Hastalar

Prosgen tablet hakkında kullanıcı yorumlarına internetten ulaşmak mümkündür. Birçok hasta Prosgen tableti kullanmaya başladıktan 1,5 ay sonra ciddi anlamda prostat şikâyetlerinin ortadan kalktığı ve hatta ameliyat olması gereken birçok hastada Prosgen tableti kullanıldıktan sonra ameliyata gerek kalmayan bir sürece girildiği bilinmektedir.

Prosgen tablet kullanan hastaların diğer şikâyetleri olan sık idrara çıkma ve sertleşme sorunları da Prosgen tableti kullanmaya başladıktan bir buçuk iki ay sonra düzeldiği ve tamamen ortadan kalktığı bilinmektedir.  Prostat kanseri hastalarının doktorlarının bilgisi dâhilinde kullanılması durumunda tedaviyi destekleyen ve prostat kanserini gerileten özellikleri de kullanıcılar tarafından belirtilmektedir.

Hemen İnceleyin : https://www.prosgen.com/

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.5 / 5. Toplam oy sayısı: 167

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu