Zayıflama

Pirinç Yutarak Zayıflama Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Kilo vermek için bugüne kadar birçok yöntem denenmiştir. Bunlar arasında yer alan ve en ilginç yöntemlerden biri olan pirinç yutarak zayıflama yöntemi nedir? Pirinç yutarak zayıflamada nelere dikkat edilmelidir? İşte pirinçle zayıflama yöntemi ile ilgili detaylar:

pirinc yutarak zayiflama

Pirinç Yutarak Zayıflama Nasıl Bir Yöntemdir?

Pirinç yutarak zayıflamaya çalışan kişilerin birçoğu uyguladıkları programın ardından olumlu sonuçlar almıştır. Pirinç, çabuk acıkan kişiler için oldukça iyi bir besindir. İştahı açık olan kişiler için, iştahı kapatmak pirinç ile mümkün olmaktadır. Çabuk acıkan ve iştahını kapatmak isteyen kişiler pirinç yutarak zayıflama yöntemini aşamalara uygun olarak uygulayarak, iştahlarını kapatabilir ve kilo verebilirler.

Pirinç Yutmak Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Pirinç yutmak, tıpkı zayıflama diyetlerinde olduğu gibi iştah kapatıcı bir özelliktedir. Özellikle sabah tüketilen pirinç, gün boyu iştahsızlığa sebep olacaktır. Bu aşamada pirincin çiğ olması gerekmektedir. Pirinç yutmak, yemek yeme isteğini önlediği gibi tatlı krizlerinin de bastırılmasını sağlamaktadır.

Pirinç Yutarak Zayıflama Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Pirinç yutma yöntemi, iştahını kapatmak isteyen kişiler için iyi bir yöntemdir. Bu yöntemin uygulanmasında önemli olan bazı noktalar vardır. Pirinç yutarak zayıflamada her gün birer birer artırarak pirinçler tüketilmelidir. Örneğin, ilk gün 1 pirinç yutulmalı ve sonrasında pirinç sayısı birer birer artırılmalıdır. İlk gün 1 pirinç yutan biri, son günde 30 pirinç yutmalıdır. Pirinç yutma 60 gün boyunca devam etmelidir. Bu aşamadan sonra pirinç sayısı azaltılmalıdır. Azaltma işlemi yine artırma işleminde olduğu gibi birer birer yapılmalıdır.

pirinc diyeti

Pirinç yutma işlemi 1 bardak ılık su ile yapılmalıdır. Pirinç yutma işleminden sonra yine 1 bardak ılık su içilerek işlem tamamlanmalıdır.

Pirinç yutma işlemi kurallara uygun bir şekilde yapıldığı takdirde kilo verilebilir. Ne kadar kilo verileceği kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak pirinç yutma yönteminde 2 ayda toplam 8 ile 14 kilo arasında bir kilo verilmektedir. Yöntem uygulandığında olumlu sonuçlar alınırsa, yönteme tekrar başlamak için en az 3 ay beklenmelidir. 3 aydan sonra tekrar pirinç yutma kürü uygulanabilir.

Kekreyemiş Tozu

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.3 / 5. Toplam oy sayısı: 70

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı