Zayıflama

Patates Suyu ile Zayıflamak Mümkün mü?

Son zamanlarda zayıflamak için oldukça popüler yöntemlerinden biri olan patates suyu ile zayıflama kürü kullanılmaktadır. Patates suyu zayıflatıcı etki yaratmasının yanı sıra pek çok rahatsızlığa ve hastalığa da iyi gelmektedir. Çünkü içerisinde bulunan bileşenler vücutta antienflamatuar etki yaratmaktadır.

Patates Suyu Kürünün Hazırlanması

Zayıflamak için yapılan patates suyunun hazırlanmasında kullanılacak malzemenin çiğ olması gerekir. Bu kürün hazırlanması için pişmiş patates kullanılmamaktadır. Ayrıca patateslerin kabukları soyulmalıdır. Yıkanmış olan patatesler katı meyve sıkacağından geçirilerek suyu iyice süzülmektedir. Ezilen ve suyu süzülen patates suyu kullanıma hazırdır. Elde edilen patates suyunu sabahları aç karnına 1 çay bardağı tüketmek yeterli olmaktadır.

Patates Suyu Zayıflama Kürü

Patates Suyu ve Düzenli Beslenme

Zayıflamak için kullanılan patates suyu vücut üzerinde oldukça önemli etkiler yaratsa da, tam anlamıyla kilo kontrolü açısından fayda sağlayabilmek için farklı etkenlere de dikkat etmek gerekir. Patates suyu kürü kişilerin günlük hayattaki beslenmelerine dikkat etmeleri ile daha anlamlı ve faydalı hale gelmektedir. Günlük hayatta tüketilen gıdalar konusunda karbonhidrat ve şekerli olanlardan uzak durmalı, ağır yemekler, rafine şekerler ve işlenmiş gıdaların ise beslenme rutinden çıkarılarak yerine sebze tüketiminin konması sağlanmalıdır. Düzenli beslenme ve patates suyu içimi sayesinde istenilen kiloya kısa sürede ulaşmak mümkün olmaktadır.

Patates Suyu Zayıflatır mı

Patates Suyunun Sağlığa Faydaları

Patates suyunun faydaları saymakla bitmemektedir. Öncelikli olarak zayıflamak için kullanılan patates suyu, vücut üzerindeki pek çok organda olumlu etkiler yaratmaktadır. Patates suyu vücutta bulunan kanser hücrelerini yok etme konusunda oldukça yararlıdır. Ağız etrafında oluşan yara ve uçukları kısa zamanda geçirir. Vücudun kolesterol seviyesini dengeleme ve düşürmeye yardımcıdır. Ciltte meydana gelen akne, siyah nokta ve göz altı morarmalarını kısa süre içerisinde düzeltir. Saç dökülmelerini önler ve saç yapısını sağlıklı hale getirir.

Yaşanılan sindirim problemlerini giderme konusunda faydalıdır. Kışın sıklıkla görülen nezle, grip ve soğuk algınlığına fayda sağlar. Aç karnına tüketildiği zaman reflü sorunu yaşayan kişileri oldukça rahatlatır. Hazırlanan patates suyun içerisine limon sıkılarak cilde sürüldüğünde cilt üzerindeki ton eşitsizliklerini giderir ve cilt rengini açar.

İlginizi çekebilecek patates yoğurt diyeti yazımızı okuyabilirsiniz.

Kekreyemiş Tozu

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.8 / 5. Toplam oy sayısı: 34

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı