«
 1. Ana sayfa
 2. Diyet
 3. Murat Topoğlu Leblebi Diyeti ile 3 Günde 2 Kilo

Murat Topoğlu Leblebi Diyeti ile 3 Günde 2 Kilo

Diyetisyen Murat Topoğlu alanında başarılı diyetisyenler arasında yer alıyor ve paylaştığı diyet listeleri oldukça etkili. İşte bu etkili listelerden biri de leblebi diyeti. Pek liste diyemeyiz gerçi leblebi diyeti yoğurt ve leblebi karışımı bir kür ile birlikte yapılıyor. Bu kür sayesinde 3 gün içerisinde 2-3 kilo arasında kilo kaybı sağlayabiliyorsunuz. Ancak başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız ve diyetin sağlığınız için uygun olup olmadığını öğrenmenizi tavsiye ediyoruz.

Leblebi diyeti şok diyeti diyebileceğimiz türde bir diyet ve 3 gün içerisinde hızlı bir şekilde 2-3 kiloya kadar zayıflama sağlıyor. Uzun süre devam edilemiyor yalnızca 3 gün uygulayabiliyorsunuz. 3 gün süreyle leblebi diyetini uygularken vücudunuzu daha az yemeye ve açlık hissi çekmemeye alıştırarak aslında uzun soluklu düzgün bir beslenme programına veya daha nitelikli bir diyet listesini uygulamaya hazırlıyorsunuz. Eğer hızlıca kilo vermeniz gerekiyorsa 3 gün uyguladıktan sonra istediğiniz kiloyu verebilirsiniz. Ancak uzun soluklu bir maratona başlayacaksanız, yani 10-15 kilo gibi bir kilo kaybı ihtiyacınız varsa başlangıç için bu 3 günlük diyeti uygulayabilir ve sonrasında İsveç diyeti gibi daha uzun soluklu ve sağlıklı diyet programlarını uygulayabilirsiniz.

Murat Topoğlu’nun Leblebi Diyeti Nedir?

leblebi diyeti

Aslında yukarıda biraz bahsetmiştik ancak genel bir bilgi olması açısından daha detaylı bir şekilde izah etmek gerekirse en fazla 3 gün boyunca uygulayabileceğiniz, kısa sürede 2-3 kilo vermenize yardımcı olan leblebi ve yoğurt karışımı bir kür ile beslenme sağlayabileceğiniz bir diyet listesidir. Diyetisyen Murat Topoğlu verdiği bir çok diyet listesiyle çoğu insanın yüzünü güldürmüş, kilo verme konusunda sıkıntı yaşayan insanları bu diyet listeleri sayesinde zayıflatabilmiştir.

Leblebi diyetinde özellikle leblebinin tercih edilme sebebi, nohut gibi yüksek proteinli bir besinden elde edilmesi. Bir dizi işlemden geçtikten sonra sadece 70 kalorilik bir besin değerine sahip oluyor ve aynı zamanda tok tutma özelliğine de sahip. Bu tok tutma özelliği ve mideyi doldurması sayesinde gün içerisinde yemek yeme ihtiyacı duymuyorsunuz ve kilo vermeye başlıyorsunuz.

Murat Topoğlu’nun Leblebi Diyeti Nasıl Uygulanır?

3 günde 2 kilo zayıflatan leblebi diyeti

Murat Topoğlunun vermiş olduğu tarifi sizler için aşağıda anlatıyor olacağız. Lütfen tarif ettiğimiz şekilde ve miktarda uygulayın. Aşağıda vereceğimiz leblebi yoğurt kürü gün içerisinde 3 öğün şeklinde tüketilecek ve başka hiçbir şey tüketilmeyecek. Tabi ki şekersiz kahve, yeşil çay veya şekersiz çay tüketebilir, dilediğiniz kadar su içebilirsiniz. Dilerseniz şimdi leblebi diyeti kürü nasıl hazırlanıyor ona geçelim.

Malzemeler:

 • Yarım kase leblebi (Ezip toz haline getirilecek)
 • 1 kase yoğurt
 • 1 adet salatalık
 • 1 tatlı kaşığı kırmızı pul biber
 • 1 tatlı kaşığı sumak
 • 1 çay kaşığı tuz
 • Maydanoz
 • Semiz otu

Hazırlanışı:

Öncelikle geniş bir kap veya tencere çıkartıyoruz. Salatalığı yıkıyoruz ve kabuğuyla beraber rendeliyoruz. Rendelenmiş salatalığı bir kase yoğurtla beraber karıştırıyoruz. Normalde tarif bu kadar ancak isteğe bağlı olarak pul biber ve sumak ekleyebilirsiniz. Diğer yeşillikler ve tuz da yine isteğe bağlı tüketilebilecek ekstralar olarak verildi. Maydanoz ve semiz otu detoks etkisine sahip yeşillikler olduğu için eklemeniz iyi olur.

Yorumlar

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan / 5. Toplam oy sayısı:

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Ebru Şahiner Hakkında

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.