Zayıflama

Mide Botoksu Nedir? Bee Cure Mide Botoksu Nasıl Kullanılır?

Bu botoks midenin farklı alanlarına Botilinum toksini vermektir. Yani bir çeşit kilo verdirme yöntemi de diyebiliriz. Bu botoksla beraber mide kasları kasılır ve kişide iştah kaybı olur. Böylelikle kilo da verilmiş olur.

Kimler Yapabilir?

Aslında bu botoksu kilo vermek isteyen herkes yapabilir. Fakat eğer bu botoksu uygulayacak kişi de herhangi bir hastalık ya da sorun varsa bunun için de belirli kriterleri vardır.

Botoksu yapacak kişiler için kriterler:

  1. Eğer sporla veya diyetin gerektirdiği gibi kilo veremeyenler varsa bu botoksu tercih edebilir.
  2. Kişinin vücut kitle endeksi 40 üzeriyse ve obezite cerrahisi ile zayıflayabilecek bir kişi ise bu botoks uygun olmayabilir.
  3. Bu botoksu uygulayan kişilerin vücut kitle endeksi 27 ila 35 arasında olmalıdır. Yani 10- 20 kilo fazlası olan ve diyetle zayıflayamayan kişiler bu botoksu tercih edebilirler. Eğer kişi obezite durumunda ve ameliyat olarak zayıflayabilecek durumdaysa bu botoksu yapmaması önerilir.
  4. Kişinin midesinde gastrit ya da ülser gibi bir rahatsızlık varsa önce bu rahatsızlığın yani hastalığın tedavisi gerçekleştikten sonra kişi bu mide botoks yapabilir.

Botoksun Yan Etkileri Olur Mu?

Botoksun bilinen hiçbir yan etkileri yoktur yani olmaz. Üstelik senelerdir tıp alanlarında da kullanılmaktadır. Fakat eğer kişide botoksa karşı bir alerji ya da kas hastalığı gibi durumlar varsa bu kişilerin botoksu yapmaması önerilir.

Kilo Vermek Mümkün Müdür?

Bunun için hatta diğer uygulanan yöntemler için de kilo verdirir gibi garanti bir yanı yoktur. Yani bu botoksu yapıyorum ve kesin kilo veririm şeklinde düşünmek yanlıştır. Sadece size zayıflamanız için yardımcı olur. Ayrıca kişi bu botokstan sonra kalorisi yüksek gıdalar tüketirse botoksun işe yarama ihtimali düşüktür.

Botoks Süreci Ne Zamana Kadar Yapılır? Hastanede Tedavi Görmek Gerekir Mi?

Botoks cerrahi bir işlem gerektirmez. Yani obezite müdahalesi değildir sadece ağızdan alınan bir işlemle gerçekleşir. Botoksu uygulamanız yaklaşık olarak 20 dakika sürer. Hastalar bu işlem gerçekleşirken anestezi doktorunun gözetimi altında yaklaşık olarak 1 ila 2 saat arası uyutulmaktadır. Bu botoksu uyguladıktan yaklaşık 3 gün sonra ise iştah kaybı başlar.

Kekreyemiş Tozu

Kalıcı Hasar Olur Mu?

Botoks esnasında kullanmış olduğunuz ilacın etkileri 4-6 ay arası sürmektedir yani herhangi bir kalıcı hasar olması söz konusu değildir.

Etkisi Ne Zaman Başlar?

Botoks uygulandıktan 2 veya 3 gün sonra iştah kaybı başlar ve 2 hafta sonra ise kilo vermeye başlarsınız. Bundan sonra ise 10-20 kilo arası verilebilir. Bu botoks mide kaslarına etki ettiğinden dolayı bağırsaklarınıza veya hücrelerinize herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Yani bağırsaklarınız tembelleşmez. Botokstan sonra yapacağınız diyette ise diyetisyeninizden bağırsaklarınızın çalışmasına yönelik bir diyet listesi hazırlamasını söyleyebilirsiniz.

Hamileler ve Emziren Kişiler Yapabilir Mi?

Bu konu hakkında yapılmış bir çalışma henüz bulunmamaktadır.

Beklenti Ne Olmalıdır?

Bu kişinin boyuna, kilosuna, metabolizmasına göre değişiklik göstermektedir fakat genel olarak 3-6 ay arasında kişinin ağırlığının %10-15 olarak gitmesi beklenir.

Beslenme Nasıl Gerçekleşmelidir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu botoks kesin olarak zayıflatır diyemeyiz fakat botokstan sonra mutlaka beslenme tarzına dikkat edilmeli. Fastfood, yağlı, karbonhidratlı veya bu tür besinlerle beslenilmemelidir.

Botoks Sonrası Ne Yapmalı?

Fastfood, yağlı, karbonhidratlı yiyecekler ve asitli içeceklerin tüketimine dikkat edilmeli. Eğer bu tavsiyelere uyarsanız ilk başta iştah kaybı ile yemek yeme oranınız düşer ve daha sonrasında ise hedeflemiş olduğunuz kilo verme miktarına ulaşabilirsiniz.

Bee Cure Mide Botoksu Kullanımı

Bu kremi sürülmesi gereken yere günde 2 defa olmak üzere fındık tanesi kadar ve masaj yaparak sürmenizdir. İşleminizi gerçekleştirdikten sonra sürülen yeri yıkamanız gerekmez. Bu kremi 3 ay boyunca düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir. Bu krem bir ilaç değildir bu yüzden herhangi bir yara üzerinde sürülemez. Sadece günlük ne kadar gerekliyse sürülmesi gereken yere belirli miktarda sürülmelidir. Ve çocukların erişemeyeceği yerlerde bulunmamalıdır.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.8 / 5. Toplam oy sayısı: 245

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı