Beslenme

Magnolia Kaç Kalori?

Magnolia tatlısı birçok çeşidi ile lezzet açısından oldukça hafif ve kalori değeri diğer şerbetli tatlılara kıyasla daha düşüktür.

Magnolia tatlısı bazen aromalı bazen de hazır pudingler ile hazırlanmaktadır. Bu durumda dolayısıyla kalori değişikliğine sebebiyet vermektedir.

Magnolia Tatlısı Çeşitleri ve Kalorileri

Magnolia tatlısının birçok çeşidi bulunmaktadır. Çeşitlerine göre de kalori miktarları değişmektedir.

İşte Magnolia tatlısı çeşitleri ve kalorileri;

  • Muzlu,
  • Çilekli,
  • Oreolu,
  • Nutellalı, gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Şimdi kalori miktarlarına bakalım.

Muzlu Magnolia Kaç Kalori?

İçerisinde nişasta, şeker, süt, un ve yumurta kullanılmaktadır. Hemen hemen sade muhallebi yapılışına benzemektedir. Tabi bu miktarlar kişi sayısına göre değişmektedir.

Kekreyemiş Tozu

1 paketten fazla miktar petibör bisküvi kullanılarak yapılan Magnolia tatlısının bir porsiyonu 380 kaloriye tekabül etmektedir. Ancak tatlınızın şekerini bir miktar azaltarak bu kaloriyi de düşürebilirsiniz. Ancak genelde diyet yapılırken tatlılar pek tercih edilmemektedir.

Çilekli Magnolia Kaç Kalori?

Klasik bir şekilde hazırlanan Magnolia tatlısı bisküvili tercih edilen tatlılar arasında ilk başlarda yer almaktadır. Çilek ile oldukça yakışmaktadır. Bu lezzeti hazırlarken aralara belirli aralıklarla çilek yerleştirmeniz yeterlidir. Çilek meyvesi fazla bir kaloriye sahip olmadığı için magnolia tatlısının da kalorisini değerini azla etkilememektedir.

Sade bir magnolia tatlısı 350 kaloriye denk gelirken, çilekli hazırlanmış bir magnolia tatlısı 390 kaloriye denk gelmektedir. Ayrıca bu sırada çilek miktarı da sizin ekleyeceğiniz miktara göre değişmektedir. Ancak çok sık magnolia tatlısı tüketme, sizlere zaman içinde kilo aldırmayı sağlayacaktır.

Oreo’lu Magnolia Kaç Kalori?

Bir porsiyon sade bir magnolia tatlısı 350 kalori değerindeyken, tatlının içerisine eklene Oreo bisküvi parçaları bu tatlının kalori miktarını değiştirmektedir. Magnolia tatlısı içine 2 adet Oreo bisküvisi eklerseniz 350 olan kalori miktarını 440 kalori değerine çıkarırsınız. Bunun için diyet yaparken asla Oreo’lu tercih etmemeniz gerekmektedir. Ayrıca yemek isterseniz bile bu çeyrek porsiyonu geçmemelidir.

Nutella’lı Magnolia Kaç Kalori?

Magnolia tatlısı kendi başına zaten yüksek bir kalori tatlı olmasından dolayı içerisine Nutella çikolatasını eklerseniz, oldukça yüksek kalorili bir tatlı elde etmiş olursunuz. Nutella çikolatalı bir magnolia tatlısı hazırladığınızda tarif içerisine 2 yemek kaşığı kadar Nutella eklemeniz yeterlidir. Böylece magnolia tatlısının bir porsiyonu, 458 kaloriye çıkacaktır. Dolayısıyla asla diyet yapımına uygun değildir.

Eğer sizlerde bu tarz tatlılardan vazgeçemiyorsanız, yukarıda belirttiğimiz kalori miktarlarını inceleyebilirsiniz. Böylece kilonuzu da kontrol altına almış olursunuz.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.5 / 5. Toplam oy sayısı: 166

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı