Zayıflama

LPG ile Zayıflama

Son zamanlarda popüler olmuş hastalık olan obezite, besleniş tarzı, masa başı iş, abur cubur aşkı, hareketsizlik vb. nedenlerden dolayı ortaya çıkmıştır. Hatta nefes almakta dahi zorlanacak dereceye gelen insanlar bile var. Bu durumlarından çok sıkılıp çözüm arayanlara fakat ben yağlarımı aldırmak için riskli ameliyatlara girip bıçak altına yatamam , spor salonu içinde vaktim yok diyenlere LPG ile zayıflamaya çözüm bulundu. LPG nedir ? Ne İşe Yarar ? Gibi soruların cevabını almak için makalemize bir göz gezdirin.

LPG Nedir?

Bu cihaz bölgesel yağların azaltılması ve özellikle selülit tedavisinde kullanılan yöntemdir.Cihaz, vakumlama ile birlikte masaj hareketleri yaparak deride kan dolaşımını artırmaktadır. Kan damarlarının sıkışmasıyla oluşan selülit ve ciltteki deforme görünümleri bu vakumlu masaj tekniği ile düzeltiyor.  Uygulama başlıklarının deride rahat hareket etmesi için hastaya özel çorap giydiriliyor. LPC uygulaması 15 seans olarak paket halinde yapılmaktadır. Seans sıklığı ise haftada 3 kezdir. Bu uygulamanın tek seansı ortalama 35 dakika sürmektedir. Uygulama tamamen ağrısız ve acısız bir yöntemdir.

LPG Ne İşe Yarar?

Birçok kadının problemi olan selülit, deri altında düzensiz ve fazla yağ birikimiyle oluşan portakal kabuğu görünümündeki bir dolaşım problemidir. LPG cihazı selülit tedavisinde bilimsel kanıta dayalı olarak kullanılan bir cihazdır. Bu cihaz, emme ve dönme hareketlerini birlikte kullanarak deri ve deri altı dokulara basınç uygulayarak masaj yapılmasını sağlar. Vakumu sayesinde deriyi kendi içine çekip bırakarak hareketlenme bölgede sağlar. Bu güçlü masaj sayesinde LPG; kan ve lenf dolaşımını artırır, deriye esneklik kazandırır ve ciltteki portakal kabuğu görünümünde etkili sonuçlar verir.

LPG Nasıl Bir Yöntemdir?

Yağ hücreleri kılcal damarları sıkıştırarak dokulara besin ve oksijen gitmesini engeller, bağ dokusu sentezi durur ve doku gevşer. Oksijensiz ortamda yağ yakılması imkansızlaşır ve yağ dokusu bir kartopu gibi büyür.

LPG ile zayıflama basit bir masaj benzeri işlemle kan damarlarının serbestleştirip kan akımını düzenlenmesi, dolayısıyla dokuya hayatiyetinin kazandırılması ile sağlanır.

Bağ dokusu hücresinin görevini yeniden yaparak bağ dokusu sentezlemesi ve dokuyu bir ağ gibi toplayıp kaldırması sonucunda;

Kekreyemiş Tozu
 • Yağlar arasındaki sıvı atılır, selülit azalır,
 • Doku sıkılaşır,
 • Kan dolaşımı düzelir, yağlar yakılır.

LPG’nin Faydaları

 • Gergin ve sıkı bir karına sahip olunmasını destekler.
 • İstenmeyen bölgelerde biriken yağların yakılarak, lenf sistemi yardımı ile vücuttan atılmasına yardımcı olur.
 • Sarkık kol altlarını sıkılaştırarak forma girmesine yardımcı olur.
 • Selülit ve ciltteki portakal kabuğu görünümünün giderilmesini destekler.
 • Vücudu yeniden şekillendirerek hatların orantılı bir biçimde yeniden tasarlanmasını sağlamaya yardımcı olur.
 • Bedensel daralma sağlanmasına yardımcı olur.
 • Diyet ve egzersizle incelme gerçekleştirilemeyen bölgelerde etkili olur.
 • Bel çevresinde oluşan yağ minderlerinin incelmesine destek olur.
 • Negatif basınç oluşturarak vakumlanan dokuda kan ve lenf dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 0 / 5. Toplam oy sayısı: 0

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı