Zayıflama

Limon Kaynatarak Zayıflama? Nasıl Zayıflanır?

Limon yüklü bir C Vitamini deposu olan ve insan vücudunda pek çok rahatsızlığa ya da probleme iyi gelen bir besin maddesidir. Limonun zayıflamaya yardımcı olduğu da çeşitli beslenme uzmanları tarafından açıklanmış bir gerçektir. Hatta pek çok kişi limon diyeti sayesinde oldukça fazla kilolardan kurtulduklarını çeşitli sosyal medya platformları ile açıklamaktadır. Limon sayesinde zayıflama yöntemlerinden birisi olan limon kaynatarak zayıflama yöntemi de pek çok kişinin ilgisini çekmiş oldukça sağlıklı bir zayıflama yöntemi olma özelliği taşır.

Limon Kaynatarak Zayıflama

Haşlanmış Limon ve Faydaları

Günde birkaç litre haşlanmış limon suyu tüketerek istenmeyen kilolarınıza veda edebilmeniz oldukça mümkündür. Her güne birkaç limonu suda haşlayarak başlayıp bu ılık su karışımını günün her saati tüketerek vücudunuzdaki istenmeyen yağları yakabilirsiniz. Tek başına limon katılmış normal oda sıcaklığındaki su da vücudunuza benzer şekilde faydalıdır. Fakat haşlanmış limon suyu ile vücudunuza detoks uygulamış olursunuz.

Limonu Kaynatırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Haşlanmış limon suyu tüketerek kilo vermek için gündüzden hazırlayacağınız bu karışıma farklı besin maddeleri de katabilirsiniz. Örneğin limon suyunuza kaynatırken biraz taze zencefil de ekleyebilirsiniz. Limonun yanında oldukça iyi giden bir besin olan taze zencefil ile hem vücudunuzun hastalıklara karşı direncini arttırabilir hem de yağların kısa sürede yakılmasına yardımcı olabilirsiniz. Zencefilin yanı sıra birkaç diş sarımsak da metabolizmanıza oldukça iyi gelecektir. Her ne kadar kokusu sizi rahatsız etse de birkaç diş sarımsağı zencefil ve limon karışımlı suyun içerisinde kaynatarak hem kokusunu önleyebilir hem de bu üç besin maddesi ile kısa sürede kilo verebilirsiniz.

Limon Kaynatarak Nasıl Zayıflanır

Kaynatılmış Limonun Tüketilmesi

Yalnızca limonları haşlayıp suyunu içerek de ya da yukarıda belirtilen zencefil ya da sarımsaklı karışımı yaparak da kısa sürede istenmeyen kilolarınıza veda edebilirsiniz. Her sabah kahvaltıdan önce limonlu ılık su karışımını içmeniz güne daha dirençli ve sağlıklı başlamanıza olanak sağlayacaktır. Ayrıca bu karışım sayesinde metabolizmanız da normalde çalıştığından daha verimli ve hızlı çalışmaya başlayacaktır. Bu karışımı sabahtan akşam saatlerine kadar dilediğiniz vakitlerde bolca tüketebilirsiniz. İsterseniz her gün isterseniz de haftada 3-4 kere uygulayabilirsiniz.

Diğer bir yazımız olan haşlanmış limon kürü diyeti yazımızı okuyabilirsiniz.

Kekreyemiş Tozu

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.4 / 5. Toplam oy sayısı: 32

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı