Zayıflama

Leslie İle Zayıflama Nasıl Yapılır?

İnsanlar son yıllarda en büyük problemleri olan kilo ile uğraşıyor. Günümüzde oldukça artan obezite oranları ve hızlı kilo alma sorunu birçok kadın ve erkeği hatta çocuğu kötü etkiliyor ve hayatlarını büyük bir kabusa çeviriyor. Ancak bu sorun ile baş etmenin birçok yolu vardır. Bu yollardan birisi de leslie denen ev sporudur. Yeni yeni insanlar içinde yayılan ve yaygınlaşan leslie ile zayıflama nasıl yapılır sorusu herkesin aklını kurcalıyor.

Leslie Nedir?

Leslie kiloları ile başı dertte olan insanların son dönemlerde oldukça fazla uyguladıkları bir kilo verme yöntemidir. Aslında bir spor dalı da olmayan bu ismin kaynağını bir insan oluşturuyor. Çünkü leslie aslında bir isim. Leslie Sansone isimli bir kadının çektiği TV programında sadece evde bazı hareketler ile nasıl zayıflanacağını göstermiş ve bu insanlar tarafından oldukça benimsenmiştir. Böylelikle de yapılan bu hareketlerin ve zayıflama çalışmasının ismi bu şekilde kalmıştır. Artık literatüre de bu isim ile girmiştir. Yapılan hareketlerin bu kadar benimsenmesi ve yapılmasının ana nedeni de insanların bu hareketleri yapmak için bir spor salonuna gitmek zorunda olmamalarıdır.

Leslie Sporunun İçeriği

Spor insan hayatında oldukça önemli bir yere sahiptir. Herkes sağlıklı şekilde kilo vermenin de, sağlıklı şekilde kilo almanın da sadece spor ve sağlıklı beslenme ile olacağını bilmelidir. İşte leslie denilen bu spor hareketlerinin içinde de evde rahatlıkla yapabileceğiniz egzersizler mevcuttur. Bu spor miller üzerine temellendirilmiş olan hareketler ile yapılıyor. Temel özelliği ise sadece bu hareketlerin yapıldığı zaman diliminde kilo vermek değil aynı zamanda da gün içinde metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak kalan 24 saatte de kilo verdirme özelliğidir. Bu etken insanlar için oldukça caziptir. 5 mil, 7 mil ve 10 mil gibi farklı isimlendirmeler ve sınıflandırmalar yapılan bu spor hareketlerinde 5 mil leslie yapmak yaklaşık olarak 70 dakika sürmektedir. Bu da bu süre içinde ve bu spordan sonra hızlanan metabolizmanızın etkisi ile yakacağınız kaloriler hariç tam 360 kalori harcamanızı sağlayacaktır.

Hangi Zaman Dilimlerinde Yapılmalı?

Kilo problemi yaşadığınızda ve bu sorunu halletmek için bir diyetisyene gittiğinizde size vereceği sporun yapılacak olan saatleri yer alır ve o zaman dilimlerinde yapmanız gerekir. Ancak bu spor dalında zaman kısıtlaması yoktur. İstediğiniz zaman bu spor hareketlerini evinizde, iş yerinizde yapabilirsiniz. Ancak sabah yapmanız durumunda bu durumun size faydaları daha çok olabilir. Çünkü yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu spor hareketleri sadece o zaman diliminde kilo vermenizi sağlamıyor aynı zamanda metabolizma hızını da arttırarak gün içinde kilo vermeye devam ettiriyor. Tüm bu nedenlerden dolayı sabah yapacağınız spor sizin için daha faydalı olabilir.

Doğru Beslenmenin Kilo Vermeye Katkısı

Kilo vermek için sadece bu spor hareketlerini düzenli olarak yapmanız yeterlidir. Ancak kesinlikle kabul edilen bir diğer etken ise doğru beslenmedi. Doğru ve yeterli beslenerek bu kilo verme sürecini hızlandırabilirsiniz. Çünkü bu hareketleri yapıp tekrar eski yeme alışkanlıklarınıza devam etmeniz kilo verme hızınızı düşürebilir. Eğer siz de çok daha hızlı sonuçlar almak istiyorsanız bu hareketlerin yanı sıra doğru ve dengeli beslenmenize de dikkat etmelisiniz. Bu beslenme alışkanlıklarınıza en önemli iki şey ekleyebilirsiniz. Bunlardan ilki günlük iki veya üç litre suyun altına hiç düşmemektir. İkincisi ise saat 22.00’dan sonra hiçbir şey yiyip içmemek olabilir.

Leslie Sporunun Faydaları

Leslie spor hareketlerinin birçok faydası vardır. Bu fayda sadece kilo verebilme konusunda değil aynı zamanda sosyal hayata da yansıyor. Örneğin yeni evli olup yeni bir çocuğa sahip olmuş olabilirsiniz. Bu durumda spor salonlarına vakit ayırmak sizin için oldukça güç olabilir. Çünkü ilgilenmeniz gereken bir bebeğiniz ve bir de eviniz vardır. Bu açıdan da bu spor hareketleri yapılması ve uygulanması çok kolay hareketlerdir.

Kekreyemiş Tozu

Hızlı ve Etkili Kilo Verme

Hızlı kilo verme kilo ile başı dertte olan herkesin istediği bir şeydir. Bunun için tek yapmanız gereken spor salonuna harcama yapıp vakit ayırmadan, sadece bu spor hareketlerini yapmaktır. Bunun sonucunda hem hızlı hem de etkili yani vücudun şekle girmesi açısından etkili kilo vermiş olacaksınız.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.2 / 5. Toplam oy sayısı: 84

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı