Anne & Çocuk

Kürtaj Yapan Güvenilir Yerler

Kürtaj işlemi yani gebeliğe son verme işlemi son zamanlarda vakum yöntemi ile uygulanmaktadır. Kanül, ince plastik boru ve plastik enjektör denen alet ve teçhizatlar ile yapılan uygulama sonucunda gebelik sonlandırma işlemi yapılmaktadır.

 Söz konusu aletler ile vakum uygulanır ve embryo ana rahminden emilerek çekilir ve alınır. Diğer yöntemlere göre çok daha kolay olduğu kadar daha da az riskli olan bu yöntem sayesinde hasta da daha az ağrı duyar. İşlem süresi 10 dakikayı geçmez. Nerede ise bir kurşun kalemden de daha ince olan plastik uç ana rahmine sokularak plastik enjektörde oluşturulan vakum yardımı ile embryo emilir ve ana rahminden dışarı alınır.

Kürtaj Yapan Güvenilir Yerler

 Genellikle anestezi lokal olarak uygulanır ve işlemin kontrolü ultrason sayesinde yapılır. Söz konusu işlem Maltepe kürtaj ve merkezlerinde en son teknoloji ile üretilmiş ultrason cihazları ile uygulanarak hasta güvenliği ön planda tutulur.

 Uygulama Öncesi Jeolojik Muayene Şarttır

 Söz konusu gebeliği sonlandırma işlemi yapılmadan önce hastanın jeolojik kontrolü yapılır.

 İşlem Hijyen Ortamda Yapılır

Vajina içerisine yerleştirilen spekulum adlı alet sayesinde vajina antiseptik solüsyon ile temizlenir. Hasta işlemin bu aşamasına kadar bir acı veya ağrı his etmez.

Genel veya lokal anestezi hastanın tercihine göre uygulanır. Söz konusu anesteziler anestezi uzmanı doktorlar tarafından uygulanır ve eğer genel anestezi yapıldı ise hasta işlem boyunca derin bir uyku uyur ve hiçbir ağrı his etmez.

Kekreyemiş Tozu

 Gizlilik Çok Önemlidir

 Merkezimiz Anadolu yakasında kürtaj yapan yerleriçinde gizlilik faktörüne en çok önem veren erlerden biridir. Hastanın kayıtları saklanır ve Hipokrat yemini esaslarına bağlı kalarak ve hasta doktor gizliliği ilkesinden bir an bile ödün vermeden saklı tutulur. Herhangi bir isim vermeden Pendik kürtaj merkezinden randevu alına bilinir veya hastanın merak ettiği sorular cevaplana bilinir.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.9 / 5. Toplam oy sayısı: 134

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.
Başa dön tuşu
Kapalı