Sağlıklı Tarifler

Ketfort Diyabet Tozu Neden Kullanılmalı?

Ketfort diyabet tozu genel anlamda bakıldığında diyabet hastalarına yönelik yaban mersini ailesinden olan Kekreyemişten yapıldığını söyleyebiliriz. Tamamen naturel olarak yetişen ve sıfır yağ barındıran bu meyve şeker ve diyabet sorunu olan hastalara şifa kaynağı olarak adlandırılıyor. Bu meyvenin ana vatanı İskandinav adaları olmasına rağmen dünyanın her yerinde rahatlıkla bulunabiliyor. Tüketimi son yıllarda oldukça fazla olan Kekreyemiş meyvesi aynı zamanda sıfır yağ oranı ve C vitamini içerdiğinden diyet yapanlarında tercihi olmaktadır.

Kekreyemiş Meyvesinin Özellikleri Nelerdir?

İskandinav adalarında yetişen meyve Dünyanın her yerinde tüketilmektedir. Dünya genelinde ve Ülkemizde de sıkça tercih edilmeye başlayan bu meyvenin tabletleri ve tozu kullanılmaktadır. Aynı zamanda ketfort tozu olarak tüketildiğinde Diyabet hastalarında kandaki şeker oranını dengelediğinden hastalara tavsiye ediliyor. Karaciğerde olan yağlanmayı azalttığı ve solunum yollarındaki enfeksiyonlara karşı koruyucu olma özelliğinden dolayı tavsiye edilmektedir.

Ketfort Tozunu Neden Kullanmalıyım, Faydaları Nelerdir?

Öncelikle Kekreyemiş meyvesinin özünden yapılan Ketfort diyabet tozu neden kullanılmalı? sorusuna karşılık kişilere şöyle yanıt verilebilir.

Kekreyemiş meyvesinin şu gibi özellikleri vardır:

  • Açlık şekerini dengelemeye yardımcı olabilir.
  • Şeker hastalığının oluşma riskini azaltabilir.
  • Yüksek oranda C vitamini içerdiğinden bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olabiliyor.
  • Kanser hastalığına karşı koruyucu olabiliyor.
  • İnsülin direncini düşürerek diyabet hastalığının oluşmasının önüne geçebilir.

Ketfort tozu vücudun direncini kaybederek bakteri ve enfeksiyonlara karşı savunmasız olmasının önüne geçebilmektedir.

Ketfort Tozu Nasıl Kullanılır?

Ketfort tozu Dünyada ve Ülkemizde de son iki yıldır tüketilmesi tavsiye edilen bir tozdur. Bu toz özellikle diyet yapanlarda tokluk hissi verdiği için ve diyabet sorununu karşı kullanılmaktadır. Genelde sabah ve akşam bir toz bir bardak suya eklenerek tozun tüketilmesi tavsiye edilir. Tok karnını içilmesi uygun olan bu toz gün içinde size tokluk hissi vererek daha az miktarlarda besinlerle doymanızı sağlayacaktır.

Ketfort Tozunun Özellikleri Nelerdir?

Ketfort tozu kan şekerinin yüksek seyrettiği dönemlerde kandaki seker seviyesini dengede tutmak için diyabet hastalarına önerilmektedir. İnsülin direncinin dengelenmesine yardımcı olan bu tozu deneyebilirsiniz.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.5 / 5. Toplam oy sayısı: 104

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu