Doğal Takviyeler

Kara Zencefil Şurubu Ne İşe Yarar? Nereden Alınır?

Zencefilin antioksidan özelliğinin yanı sıra üst solunum yolu enfeksiyonu ve öksürüklerde bronkodilatör etkisi vardır. Aynı zamanda akciğerler üzerindeki olumlu etkisi akciğerlerin temizlenmesi ve balgam söktürücü yanıyla akciğerleri temizleme özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra mide ve bağırsak şişkinliği, sindirim sistemi, en önemlisi de reflü üzerinde çok etkilidir. Lifli bir içeriğe sahip olması vücudun genel anlamda bütün organları üzerinde olumlu etkiye yapar.

Mide ve bağırsaklardaki floranın düzenlenmesi ile antioksidan özelliği devreye girer ve vücudun toksinlerini atmasını sağlar.  Bu özellik tek başına bile zencefilin ne kadar etkili bir bitki olduğunu göstermektedir.

Kara Zencefil Şurubu İçeriği

Kara Zencefil Şurubunun İçeriği

Kara zencefil şurubunun temel ürünü olan zencefilin yanı sıra içeriğinde bulunan sahil çamı,  tarçın, çördük, adaçayı, enginar, okaliptüs, ısırgan ve biberiye bitkileri ile oluşturulan ve zenginleştirilen şurup insan vücudu için gerekli olan birçok vitamin ve mineralleri içermektedir.  içeriğinde bulunan her bir doğal ürünün tek başına sahip olduğu olağanüstü etki bir araya geldiğinde tam bir konsantre ürüne dönüşmektedir. 

Kara Zencefil Şurubunun Faydaları

Zencefil şurubunun etkili olduğu hastalıklar şunlardır;

  • Sindirim sistemi ve mide
  • Kalp ve solunum yolları
  • Enfeksiyonlara karşı antibiyotik etkisi
  • Ağrı kesici özelliği
  • Kanser üzerindeki olumlu etkisi

Sindirim Sistemi Ve Mide

Kara zencefil şurubu sindirim sistemi üzerinde oldukça etkili bir üründür.  Mide ve bağırsak gazlarına karşı etkili olduğu gibi reflüyü tetikleyen asiditeyi dengeler.  Bağırsak kasları üzerindeki etkisi ise yediğimiz besinlerin bağırsak içinde rahat hareket etmesini sağlar. 

Kara Zencefil Şurubu Kullanımı

Kalp Ve Solunum Yolları

Zencefilin ve zenginleştirilmiş diğer ürünlerin etkisiyle kalp krizi riskini azaltırken kötü huylu kolesterol olan LDL’yi düşürür. Bu da kalp üzerinde oldukça olumlu etki yapar. 

Enfeksiyonlara Karşı Antibiyotik Etkisi

Bağışıklık sistemi üzerindeki güçlendirici etkisi enfeksiyonlara karşı vücudun tepkisini hızlandırır.  Aynı zamanda mantar enfeksiyonlarına karşı da etkili olduğu bilinmektedir. Ayrıca antiseptik etkisi ve antioksidan etkisi mide ve bağırsak enfeksiyonlarını da ortadan kaldırır. Kanser üzerindeki olumlu etkisi özellikle kolon kanseri üzerinde oldukça önemli etkiye sahiptir.  Kanser hücrelerinin büyümesini geciktirir. 

Kara Zencefil Şurubu Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Kara zencefil şurubu içeriğinde bulunan birçok maddeyi teker teker kullanmak zorunda bırakmaz.  İçinde bulunan doğal ürünlerin bir araya getirilerek oluşturulduğu konsantre saşeler halinde ambalajlarda satılmaktadır.  Günde 2 kez bir bardak suya atacağınız saşe vücudun günlük ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri aynı anda alır.  

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.7 / 5. Toplam oy sayısı: 169

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu