«
  1. Ana sayfa
  2. Zayıflama
  3. Kabak Detoksu İle 3 Günde 3 Kilo Zayıflama

Kabak Detoksu İle 3 Günde 3 Kilo Zayıflama

Kabak detoksu son dönemde oldukça popüler olan zayıflama programlarından biri haline geldi. 3 günlük kabak detoksu ile 3 kilo vererek giremediğiniz kıyafetlerin içerisine girebilecek, bir anda 3 kilo verdikten sonra ayna karşısında motive olup normal bir diyet ile zayıflamaya devam edebileceksiniz. Bu detoks uzun süreli uygulanamayacağı için destekleyici bir diyet ile kilo vermenizi hızlandıracaktır.

Kabak kalori değeri düşük ve içerisinde bol miktarda su barındıran bir sebze olduğu için 3 gün boyunca kabak detoksu yaparak kilo vermek mümkün gözüküyor. Günde bir öğlen ve bir akşam yemeği olmak üzere iki defa tüketeceğiniz bu detoksu ister haşlanmış kabak yemeği ister yağsız sebzeli kabak yemeği şeklinde tüketebileceksiniz. Kabak detoksu ile zayıflayanlar 3 gün içerisinde 3 kilo vermenin ve başarabilme hissini tatmanın insanı mutlu ettiğini ve zayıflama konusunda teşvik niteliğinde olduğunu söylüyorlar.

Kabak Detoksu Nasıl Yapılır?

3 günde 3 kilo verdiren kabak detoksu

Bu detoksu uygulamaya başlamadan önce bilmeniz gereken bir şey var; detokslar uzun süre uygulanamaz ve uzun süre uygulamaya çalışırsanız sağlık problemleri yaşayabilirsiniz. Bu nedenle 3 günlük kabak detoksunu da yalnızca 3 gün uygulayın. Şimdi sizlere öğle ve akşam yemeklerinde uygulayabileceğiniz detoksun tarifini vereceğiz.

Kabak Detoksu Tarifi

kabak detoksu nasıl yapılır

Detoksun tarifi için malzemeler şu şekilde:

  • 2 adet kabak
  • 1 yemek kaşığı dereotu
  • 3 yemek kaşığı yoğurt
  • 2 adet ceviz

Kabak detoksu yapılışı ve hazırlanışı ise şu şekilde:

Önceden hazırladığımız kabakları kabuklarını soymadan rendeliyoruz. Ardından biraz tuz, isteğe bağlı olarak diğer baharatları ekliyoruz. Tavaya çok çok az miktarda yağ damlatıyoruz ve kabakları yavaşça kavuruyoruz. Bu işlemlerden sonra kabağı soğumaya bırakıyoruz ve soğuduktan sonra üzerine yoğurdu ekliyoruz. Yine isteğe bağlı olarak nane, kırmızı biber gibi baharatları ekleyebilirsiniz.

3 Günlük Kabak Detoksu Listesi

kabak detoksu ile zayıflayanlar

3 kilo verdiren meşhur detoksu uygularken sabah kahvaltısında mutlaka protein ağırlıklı beslenmek gerekiyor. Ara öğünlerde de lif kaynağı yüksek besinleri tercih ederek beslenme konusunda sıkıntı çekmeyeceğiniz bir liste oluşturabilirsiniz.

Kahvaltı : 2 adet haşlanmış yumurta, 1 dilim yağsız beyaz peynir, sınırsız maydanoz

Öğle yemeği: Detoks tarifi

Ara öğün: 1 adet yeşil elma, 1 adet muz

Akşam yemeği: Detoks tarifi

Detoksun yanında sabahları aç karnına sade ve şekersiz kahve, şekersiz yeşil çay tüketerek metabolizma hızınızı arttırarak yağ yakımı sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde hiçbir şey yemeden yapacağınız 15 dakikalık egzersiz de gün boyunca yağ yakmanıza yardımcı olacaktır. Bunları da detoks ile birlikte uygularsanız 3 günde 3 kilodan daha fazlasını verebilirsiniz.

Kabak detoksunun uygulanmaması gereken bazı durumlar da mevcut. Eğer hamile veya emziren anneyseniz bu detoksu uygulamamanız gerekmektedir. Uygulanması halinde sütte azalma meydana gelebilir. Detoks kilo verme konusunda kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Eğer kalıtsal bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulamamanızı öneriyoruz.

Yorumlar

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan / 5. Toplam oy sayısı:

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Ebru Şahiner Hakkında

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.