Zayıflama

İsveç Şurubu Nereden Alınır

İnsanlar günlük yaşamlarında hastalandıklarında veya hasta olmadan bağışıklık sistemini güçlendirmek için bitkisel ürünleri veya özel karışımları kullanmaktadırlar. Bu ürünler bazen kurtarıcı gibi düşünülmektedir. Bu kurtarıcı olarak düşünülen ürünler arasında İsveç şurubu da bulunmaktadır. İsveç şurubu mucize olarak adlandırılan bir karışımdır.  İsveç şurubu nereden alınır sorusundan önce bu şurup hakkında biraz bilgi almak gerekmektedir. 

Bu şurubun tarihi çok eskilere dayanmaktadır. 18. Yüzyılda İsveç’te 104 yaşına kadar yaşayan bir adamın evinden çıkan bir şurubun formülü çıkarılıp kullanılmaya başlamıştır. Şurubun aslının alkolle yapıldığı bilinmektedir. Fakat günümüzde bu formül değiştirilip sirke ve bitkilerle yapılmaktadır.

İsveç Şurubunun Faydaları Nelerdir?

  • Midenin rahatlatılmasını sağlar ve şişkinliğe iyi gelir.
  • Bağırsak hareketlerini düzenler ve kabızlığa iyi gelir.
  • Diş ağrılarını giderir.
  • Baş ağrılarına iyi gelir.
  • Ağızda oluşan aft yaralarını iyileştirir.
  • Vücutta oluşan egzama türü yaraların iyileşmesini kolaylaştırır.
  • İştah açıcı özelli bulunuyor.
  • Öksürüğü geçiriyor.
  • Sivilcelere iyi geliyor.
İsveç Şurubu Sipariş

İsveç Şurubu Nasıl Yapılır

Bu şurubun yapımında alkol ve bitkisel karışım kullanılmaktadır.  Alkolden dolayı helal olup olmaması tartışılırken bu şurubun helal sertifikası alınmıştır. İsveç Şurubu özel olarak hazırlanmış bitkisel karışım ile alkolün karıştırılıp 14 gün bekletilmesi gerekmektedir. Bu şekilde bitkisel karışım ile alkolü karıştırıp 14 gün bekletip bu şurup yapılabildi gibi hazır olarak da alınmaktadır.

İsveç Şurubu Faydaları

İsveç şurubu nereden alınır sorusuna farklı cevaplar verilebilir. İsveç şurubunu hazır olarak almak isteyenler büyük aktarlardan veya online satış mağazalardan alabiliriler.

Kekreyemiş Tozu

İsveç Şurubu Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu şurubun formulü çok eskilere dayanmakla birlikte günümüzde bu formülün değiştirilmiş halini satıldı da bilinmektedir. Bu sebeple İsveç şurubu nereden alınır konusunda dikkatli davranıp şurubu güvenilir olan kendi sitesinden veya büyük aktarlardan almak uygun olacaktır. Bu şekilde alınması kullanım konusunda çok daha güvenli olması sağlayacaktır. Bu şurubun içerinde alkol olması ve bitkilerin ağır gelebileceği düşünülerek çocuklarda be yaşlılarda kullanımında dikkatli olunmalı veya kullanılmamalıdır. Şurup harici olarak ve içerek kullanılabilmektedir. Ağrı bulunan yere nemli bir bezle sürülerek uygulanabileceği gibi ağız yoluyla alımda da 1 tatlı kaşığı şurubu bir bardak ılık suya karıştırıp içilmesi şeklinde alınmaktadır.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 1 / 5. Toplam oy sayısı: 481

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı