«
  1. Ana sayfa
  2. Zayıflama
  3. İbrahim Saraçoğlu Zayıflama Kürleri

İbrahim Saraçoğlu Zayıflama Kürleri

Zayıflamak isteyen kişilere doktorların tavsiye ettiği en etkili yöntemler doğal yöntemlerdir. Bu doktorlar arasında en başarılı olanlardan bir tanesi İbrahim Saraçoğlu ise, birçok zayıflama kürü ile kişilerin zayıflamasına büyük katkıda bulunmayı başarmaktadır. Peki, İbrahim Saraçoğlu zayıflama kürleri nelerdir kısaca bir göz atalım.

Maydanoz Kürü ile Zayıflama

Maydanoz, vücut içerisinde yer alan fazla suyun uzaklaşmasını sağlamaktadır. Vücut içerisinde fazla su bulunmasının birçok sebebi yer almaktadır. Bunlara bazı bitki çayları iyi gelmekte, fakat suyun tamamen uzaklaşmasına pek bir fayda sağlayamamaktadır. Bu yüzden dolayı maydanoz vücuttaki suyun tamamının uzaklaşmasını sağlayan önemli bir kür olarak karşımıza çıkar.

maydanoz kürü

Malzemeler:

Yarım demek olacak şekilde maydanoz

1 adet limonun suyu

1 su bardağı su

Yapılışı

Bol su ile beraber yıkanmış olan maydanoz robotun içerisine konur. Üzerine limon suyu ve bir su bardağı su eklenerek güzelce karıştırılır. Elde edilen kür kahvaltıdan önce sabahları 15 gün sürecek şekilde tüketilmelidir. (Bu küre daha sonradan devam etmek isterseniz, biraz ara verip birkaç gün sonra tekrardan başlayabilirsiniz)

Tilya Kürü ile Zayıflama Yolları

İbrahim Saraçoğlu’nun en sevdiği kürler içerisinde yer alan tilya kürü, minimum süre içerisinde kişilerin kilo vermesini ve bununla orantılı olarak metabolizmalarının da dengeye girmesini sağlamaktadır.

Malzemeler

Ihlamur

Kuşburnu ve Altın otudur

Yapılışı

En az yirmişer gram olmak koşulu ile ıhlamur ve kuşburnu alınır ve en az on gram kadarda altın otu ile beraber bir kap içerisinde karıştırılır. Daha önceden bir litre su kaynatılır ve malzemelerin hepsi sıcak suyun içerisine ilave edilerek kaynatmaya devam edilir. Kür iyice kaynadıktan sonra rengini vermeye başlayacaktır. Rengini verdiğinden emin olduğunuzda demlenmeye almalısınız. Ardından kürü bir şişeye boşaltıp ılık haldeyken içebilirsiniz.

Lahana Kürü

Bir haftalık olarak adlandırılan zayıflama diyeti olan lahana kürü, yaklaşık on kilo kadar bir kilo kaybınızın olmasını sağlamaktadır.

lahana kürü

Malzemeler:

Yarım litre su

4 tane lahana yaprağı

yarım demet maydanoz

2 yemek kaşığı limonun suyu

Yapılışı

İçme suyunun içerisinde lahanaları fazla parçalara bölmeyecek şekilde kaynatın. Üzerine maydanozları ilave edip biraz daha kaynatın ve 5-6 dakikayı geçmeden kaynatma işlemine son verin. İşlem bittikten sonra suyu güzelce süzün ve bu suyu günün farklı dilimlerinde tüketmeyi denetin. Dilerseniz tüketmeden önce içerisine limon suyu da ekleyebilirsiniz.

Yorumlar

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan / 5. Toplam oy sayısı:

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Ebru Şahiner Hakkında

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.