«
  1. Ana sayfa
  2. Zayıflama
  3. Hızlı Kilo Verme İçin 10 Spor ve Diyet Önerisi

Hızlı Kilo Verme İçin 10 Spor ve Diyet Önerisi

Bu yazımızda sizlere hızlı kilo verme için 10 öneri adı altında oldukça işe yarayan detaylı bilgiler paylaşacağız. Hızlı bir şekilde kilo vermek isteniyorsa eğer bu altın kurallara dikkat ederek fazla kilolardan kurtulabilir. İşte hızlı kilo verme için 10 öneri;

Zayıflamak İçin 10 Kural

Sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermek isteniyorsa eğer, dikkat edilmesi gereken bazı kurallar bulunuyor. Günlük alışkanlıklara bu kuralları dahil ederek kolay bir biçimde zayıflanabilir. Şimdi zayıflamanın 10 kuralı.

hızlı kilo verme yöntemleri

– Fındık yağı ile hem metabolizma hızlandırılır hem de yağ depolayan hücrelerin çoğalması engellenir. İşlenmiş yağları kullanmak yerine fındık yağı tercih edilebilir.

– Diyet yapılırken öğün atlamamaya dikkat edilmelidir. Özellikle her sabah düzenli olarak kahvaltı yapmak metabolizmanın hızlı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

– Protein ise vücutta oluşan ince kasların oluşumunu sağlar. Bu sebeple bol miktarda protein alınması gerekir.

– Öğünlerde alınan kalori miktarını dengelemek, kilo verme de yardımcı olacaktır. Ve yine her gün aynı miktarda kalori almak kişiyi daha iyi hissettirir.

– Diyet yaparken kullanılan ürünler düşünüldüğü kadar masum değillerdir. Uzun süre diyet ürünleri tüketilirse kilo vermek yerine kilo almaya başlanır.

hızlı zayıflama tavsiyeleri

– Uykusuzluk iştahı arttırır ve beyine doyma sinyalini daha geç gönderir. Bu durumda kişinin daha çok yemek yiyerek kilo almasına neden olur. Kilo almamak için uyku düzenine dikkat edilmelidir.

– Gün içerisinde su tüketmek kişiyi oldukça zinde ve enerjik tutar. Ve yine su açlığı bastırarak daha az yemek yenmesine yardımcı olur.

– Diyet yaparken çiğnemesi zor olan yiyecekleri tercih etmek her zaman için çok daha iyidir. Sert yiyecekler çiğnenirken daha çok enerji harcanır bu da çok daha çabuk doygunluk sağlar.

– Süt içinde yer alan kalsiyum sayesinde vücuttaki yağların donmasına yardımcı olur. Böylelikle kilo almada yavaşlar. Günde en az 2 bardak süt içilebilir.

– Boş vakitlerde kişinin aklınıza direk yemek yeme isteği gelir. Bu durumda düzensiz beslenme ve kilo alımına sebep olur. Boş vakitlerde kişi kendisine oyalanacak farklı şeyler bulmalıdır.

Yorumlar

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.7 / 5. Toplam oy sayısı: 149

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Ebru Şahiner Hakkında

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.