«
  1. Ana sayfa
  2. Diyet
  3. Hızlı Kilo Verme Diyetleri

Hızlı Kilo Verme Diyetleri

Hızlı kilo verme diyetleri

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte fazla kilolardan kurtulmak isteyenler kısa sürede sonuç almak için şok diyetlere başvuruyor. Diğer bir adıyla hızlı kilo verme diyetleri birkaç kilo fazlalığı olan kişiler için kurtarıcı olabiliyor. Fakat unutmamak gerekir ki bu tarz diyetleri uzun süre uygulamak son derece sağlıksızdır. Kilo vermek için ideal olanı sağlıklı beslenme düzeni edinmektir. Böylece hem fazla kilolardan kurtulur hem de verilen kiloları geri alma ihtimali ortadan kaldırılır. Fakat verilmesi gereken 5-6 kilo gibi bir fazlalık söz konusuysa hızlı kilo verdiren diyetlere hayatın belirli dönemlerinde yer verilebilir.

yoğurt diyeti

Kısa Sürede Kilo Verdiren Diyetler

Yaz tatilinde, düğün ya da çeşitli organizasyonlarda daha fit görünmek için kısa sürede kilo vermeyi sağlayan diyetler oldukça sık tercih ediliyor. Genellikle tek tip beslenme düzeni içeren bu diyetler, adından da anlaşıldığı üzere kısa sürede kilo vermeyi sağlıyor. Bu süre genellikle bir hafta, on günlük bir süreyi kapsıyor. Unutulmaması gereken bir ayrıntı da bu sürede aklı zorlayacak kiloların verilmesi mümkün değildir. Ortalama 5-6 kilo vermeyi sağlayan bu diyetler, oldukça düşük kalorili bir besleme düzenine geçiştir. Dolayısıyla bol su, bitki çayları, spor ve egzersizlerle zinde kalmaya çalışmak gerekiyor.

Bir Haftada 3 Kilo Verdiren Yoğurt Diyeti

Yoğurt, protein ve kalsiyum deposu bir besindir. Özellikle ev yoğurdu tüketerek bir haftada en az 3 kilo vermek mümkündür. Yoğurt diyeti listesi her gün aynı şekilde uygulanmalıdır.

yoğurtla kilo verme

Yoğurt Diyeti Listesi

Kahvaltı:

1 fincan şekersiz açık çay

1 kase yağsız yoğurt

Öğle:

2 kepçe sebze çorbası

1 kase yoğurt

3 kaşık etli az yağlı sebze yemeği

İnce bir dilim karpuz

Ara öğün:

1 kase yağsız yoğurt

1 porsiyon mevsim meyvesi

Akşam:

Yorumlar

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan / 5. Toplam oy sayısı:

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Ebru Şahiner Hakkında

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.