DiyetZayıflama

Hızlı Kilo Verdiren 7 Günlük Diyet Listesi

Hızlı kilo verdiren 7 günlük diyet listesi ile artık fazlalık kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Piyasada dolaşan işe yaramayan diyetlerden artık sıkıldıysanız, gerçekten işe yarayan bu diyet listemiz ile 7 günde 3 kilo verebilirsiniz. Tabi ki diyet listesinin yanında egzersiz yapmak, aç karnına kahve içmek gibi eylemleri de yerine getirirseniz daha fazla kilo vermeniz de mümkün.

Yapılan araştırmalara göre, hızlı kilo verdiren diyetler egzersiz ile desteklendiğinde daha etkili oluyorlar. Ayrıca diyeti uygulayanların, 1 hafta sonunda eski beslenme alışkanlıklarına dönmesi durumunda kilo alımının geri başladığı belirtiliyor. Bu nedenle, 7 günlük diyet listesini uyguladıktan sonra, beslenmenizde bazı değişiklikler yapmak hayatınızın geri kalanı için daha iyi olacaktır.

Kilo Verme Yöntemleri

Kilo sorunu ciddi sağlık sorunlarına yol açabilen önemli bir problem kaynağıdır. Aynı zamanda başlı başına kişileri mutsuz eden, özgüvenlerini azaltarak hareket alanlarını daraltan bir etmen olarak dikkat çekmektedir. Bu nedenle hayatımız boyunca dikkat edilmesi gereken bir durum olarak dikkat çekmektedir. Bunda etkili olan etmenlerin başında kişilerin sosyal çevreleri, beslenme alışkanlıkları ve genetik faktörler de etkili olmaktadır. Hiçbiri tek başına ana etmen olarak görülemez. Bu nedenle aşırı veya fazla kilolardan şikayet eden insanların hayatlarını kontrollü sürdürmeleri önemlidir.

Spor faaliyetleri ile beraber, diyet ve sağlıklı ile dengeli beslenme her biri birer saç ayağını meydana getiren başlı başına önem ifade eden unsurlar arasında yer almaktadır. İnsanların aklına gelen hususlardan bir tanesi hızlı kilo verdiren 7 günlük diyet listesi gibi önlemler sayesinde hızlı sonuç elde edebilmektedir.

Diyet ve düzenli spor sayesinde istenmeyen ve insanların korkulu rüyası olan kiloların önüne geçerek kontrol altına alabilmek mümkün olmaktadır. Bu açıdan da bakıldığında önemli bir başarı kazanıldığı kabul edilebilir. Özellikle sabırsız olan ve derhal sonuç elde etmek isteyen insanlar için hızlı kilo verdiren 7 günlük diyet listesi gibi bazı hızlı önlem ve çözümler söz konusu olabilmektedir.  Şimdi bu liste ve içerikleri hakkında bahsedeceğiz.

Kekreyemiş Tozu

Hızlı Kilo Verdiren 7 Günlük Diyet Listesi

Fazla kilolardan sıkılan insanlar için bazı diyet programları sayesinde kısa zaman içerisinde önemli sonuçlar alınabilmektedir. Bu konuda dikkat çeken ve bir hayli iddialı olan konulardan bir tanesi de hızlı kilo verdiren 7 günlük diyet listesi olarak karşımıza çıkar. Şimdi bu liste içeriğine göz gezdirelim.

 • Pazartesi:
  Sabah: Bol domates salatalık ve 1 er dilim kepekli ekmek ile peynir;
  Ara öğün: 1 adet meyve,
  Öğlen: 100 gr yağsız etli salata yoğurt ve çorba,
  Akşam: Etsiz sebze yemeği salata yoğurt ve 1 dilim ekmek,
 • Salı:
  Sabah domates salatalık biber 1 kepekli ekmeğe tost ile 5 adet zeytin,
  Öğlen: yağsız salata etli türlü ve bir dilim kepek ekmeği,
  Akşam: salata yoğurt yarım porsiyon taze fasulye
 • Çarşamba:
  Sabah: Domates salatalık biber, 5 adet zeytin, 1 dilim peynir ile 2 dilim kepek ekmeği,
  Öğlen:1 dilim kepek ekmeği ve yarım porsiyon sebze yemeği
  Akşam: etsiz kabak yemeği, yoğurt yağsız salata bir dilim kepek ekmeği
 • Perşembe:
  Sabah 1 dilim kepek ekmeği, haşlanmış yumurta, domates biber ve salatalık,
  Öğlen:1 adet ton balık ve marul sandviç ve ayran
  Akşam: yarım kase etsiz türlü, yoğurt salata ve 1 dilim ekmek
 • Cuma:
  Sabah: 1 Yumurtalı omlet kepek ekmek, domates biber ve salatalık ile 5 adet zeytin,
  Öğlen: 4 adet ızgara köfte ve salata
  Akşam: sebze yemeği, 1 dilim kepek ekmek ve salata
 • Cumartesi:
  Sabah 3 yemek kaşığı musli ve ayran,
  öğlen: sebze yemeği ve yoğurt,
  akşam ızgara tavuk ve bulgur pilavı
 • Pazar:
  Sabah:Menemen ve kepek ekmeği,
  Öğlen: ızgara balık ve yağsız salata,
  Akşam: yarım porsiyon sebze yemeği ve yoğurt ile kase yoğurt.

Diyet Listesi Faydalı Mı?

Yukarıda verilen diyet listesi ile haftada 3 kilo verileceği taahhüt ediliyor. Ancak kişi ve şartlara değişen diyet programları için resmi görüşe başvurmak tercih edilmelidir. Kişilerin metabolizma hızına göre verebileceği kilo miktarları genellikle değişiklik gösterebiliyor. Eğer yavaş bir metabolizmaya sahipseniz kilo vermek sizin için biraz zor olabilir.

Yavaş bir metabolizmaya sahipseniz, metabolizmanızı hızlandırmak için sabahları aç karnına sade ve şekersiz kahve veya yeşil çay tüketebilirsiniz. Gün içerisinde yağ yakımınızı hızlandıracağı için yanında 5 dakikada bacak incelten mükemmel egzersiz önerilerimizi de uygularsanız kilo verme işleminiz sağlıklı bir şekilde devam edecektir.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 5 / 5. Toplam oy sayısı: 1

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı