Zayıflama

HCG İle Zayıflama

HCG ile zayıflamak bir değil iki farklı yöntemdir. HCG olarak bildiğimiz yöntem aslında hamilelik hormonu olarak bilinmektedir. Bu hormonun insan vücudunda yağların daha hızlı bir şekilde yakılmasını sağladığı gözlemlenmiştir. Doğal olarak bu hormonun artışı da kişinin kilo vermesine yardımcı olan bir unsurdur. Ancak bu yöntemin bazı karanlık yönleri ve soru işaretleri olduğu da bilinmektedir. Özellikle erkeklerin kullanımı hormon bozulmalarına neden olabileceği için kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Ayrıca ABD gibi bazı devletlerde uygulanmasının ve ya tavsiye edilmesinin ciddi cezaları olduğu da bilinmektedir. Bu cezalarının nedeninin HCG zayıflama yönteminin kanser yapma riski taşımasından kaynaklı olduğu bilinmektedir.

Kişinin vücudunda hızlı bir bozulma ile kanseri tektiklemek gibi ciddi bir yan etki taşımaktadır. Zayıflama konusunda ise ne kadar etkili olduğu tam olarak bilinmemektedir. Bu nedenle bir miktar kilo vermek için alınacak bir risk olmadığı gayet ortadadır. Bir ok uzman doktor tarafından da kesin bir şekilde karşı çıkılarak uygulanmaması tavsiye edilmektedir. Zayıflamak için yapabileceğiniz birçok sağlıklı yöntem varken neden kanser riski taşıyan ciddi sağlık sorunlarına neden olabilen bir yöntemi tercih edesiniz?

HCG İle Güvenli Kilo Verme

HCG ile güvenli bir şekilde de zayıflamak mümkündür. Bu yöntemde ise vücuda alınan HCG hormonunu çok düşük bir değerde tutarak diyet yapmaktır. Bu hormonun düşük miktarda alınması durumunda kadınsal bir olayı tetiklemediği ve bu sayede erkeklerin de kullanabileceği söylenmektedir. Özellikle diyetle beraber uygulanmasının nedeni ise hormonun düşük miktarda olmasından dolayı vücudun çok az yağ yakım oranın artış göstereceğinden kaynaklanmaktadır. Yani yağ yakımınız her zamankinden fazla ama olması gerekenden az olabilir. Bunu da diyet yaparak dengelemeli ve kilo veremeye başlamalısınız. Özellikle Avrupa ülkelerinde yaygın olarak kullanıldığı ve 10 yıla yakındır uygulanan bir protokol olduğu bilinmektedir. Çeşitli araştırmalardan farklı sonuçlar çıkarılmış olmasına rağmen Avrupa gibi yaşam standartlarının yüksek olduğu bir bölgede 10 yıla yakın bir süredir uygulanıyor olması birçok insanın içine su serpmektedir.

Yine de bu tedavi yöntemi gerçekten uzman bir kadro gerektirmektedir. Eğer yeterli özen verilmez ise sonuç alamayabilirsiniz. HCG tedavisinden sonra kişi belirli bir oranda kilo verdikten sonra metabolizma, alışkanlıklar ve vücut kendisini ciddi oranlarda değiştirecektir. Bu değişimin ardından kişi eğer kendine düzenli bir beslenme programı ayarlar ve kalori tüketimine dikkat ederse verdiği kilolardan kalıcı olarak kurtulmuş olacaktır. Ancak kalori tüketiminize dikkat etmemeniz ve kilo kontrolü sağlamamanız durumunda kişinin yeniden kilo alabileceği gerçeği ortadadır.

HCG Hormonu Ne Kadar Kullanılmalıdır?

Bu hormonun aşıları uzmanlar tarafından zararsız dozajlara göre hazırlanmaktadır. Uzman bir estetik merkezine başvurarak bu aşıyı elde edebilirsiniz. Kesinlikle uzman olan bir yer ile iletişime geçerek tedarik etmeniz ve kullanmanız çok önemlidir. Çünkü dediğimiz gibi yan etki olması olası bir hormon takviyesidir ve vücut yapısına göre kullanılacak dozaj belirlenmelidir. Bu nedenle sağlık sorunları yaşamamanız için profesyonel bir doktor tavsiyesi ile kullanım sağlanmalıdır. Aynı zaman da hormon takviyesi ile beraber bir diyetisyene baş vurarak kendinize uygun bir beslenme programı da almalısınız. Bu sayede kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtulabilir ve istediğiniz vücut hatlarına sahip olabilirsiniz. Diyet konusunda ise vücudun zaten yağ yakma mekanizmasına sahip olmasından dolayı sadece kişinin kendi kalori tüketimini denge de tutması yeterli olacaktır. Ortalama bir bireye oranla çok daha fazla miktarda yağ yakımınız olacağı için diyetisyeninizin sizi çok zorlamayacak bir diyet programı yapması gayet normal olacaktır.

Kekreyemiş Tozu

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.6 / 5. Toplam oy sayısı: 123

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı