Zayıflama

Hande Erçel Nasıl Kilo Verdi?

Hande Erçel Türkiye’nin ünlü genç oyuncuları ve bazı markaların reklam yüzü olarak oldukça iyi tanınan bir ünlüdür. Oynadığı bir çok dizide verdiği mükemmel performanslar sayesinde hızlı bir yükseliş yaşayarak insanların ilgi odağı olmuştur. Kamera karşısında iyi görünmek bilindiği gibi oyuncuların ve modellerin en önemli özelliklerinden birisidir. Ancak kilo kontrolü gibi konular her bireyde olduğu gibi oyuncular içinde ciddi bir sorun teşkil etmektedir. Bir de ivme kazanmış bir oyuncu iseniz çok daha özenli davranmalısınız.

Hande Erçel en son marka yüzü olduğu Loreal’in dans etkinliğinde yaptığı gösteride kilosundan dolayı aldığı eleştiriler nedeni ile diyet programından bazı değişiklikler yaptığı duyuldu. Zaten formuna dikkat etmeye çalışan bir yıldız olduğu için hali hazırda bir beslenme programı uygulamaktaydı. Ancak bu beslenme programında bazı açıklar vermiş olması gerekiyor ki son zamanlarda 60 kiloya yaklaşmıştı. Hande hanımın yaptığı ve uzmanlardan aldığı tavsiyeler sonucunda diyet programından şeker ve karbonhidrat azaltmalarına giderek 1 haftalık bir süreçte 5 kiloya kadar verdiği öğrenildi. Genç yıldızımızın yaptığı bu diyeti kısmı bir şekilde sizlerle paylaşmak için benzer bir listeyi hemen burada paylaşalım.

Hande Erçel Diyet Programı

Hande hanımın 1 haftada 5 kilo vermesi son günlerde oldukça çok konuşuluyor. Peki 1 hafta içerisinde 5 kiloyu nasıl verdi? Bu sorunun cevabını ise kendisi şu şekilde cevaplıyor. Bir haftalık süreçte sadece su ve çorba tükettiği ve şeker, yağ ve karbonhidrat içeren her türlü besinden uzak durduğunu açıkladı. Kariyerinin düzenli bir şekilde devam etmesi ve oyunculukta yükselişine devam edebilmesi için gereken özeni gösterdiğine hep birlikte tekrar şahit olduk.

Hande Erçel’in sürekli tükettiği sindirim sistemini hızlandırıp tüketen kişiyi tok tutan yeşil elma ise gözlerden kaçmadı. Her öğün arası yeşil elma ve sindirim sistemini hızlandıran tarçınlı su tükettiğini söyleyen Hande Erçel günün büyük bir zamanını ise spor salonunda pilates. Doğada ise yürüyüş ve koşu yaparak geçirdiğini söyledi.

Hande Erçel’in Diyet Listesinde Bulunan Yeşil Elmanın Faydaları

  • Yeşil elmada bulunan; siyadin, epikateşin ve C vitamini, antioksidan görevini üstlenir. Bu sayede vücutta dolaşan zararlı radikalleri ve toksinleri azaltarak düzenli tüketimde yok eder. 
  • Yeşil elma kilo vermek isteyenlerin diyet listesinde ilk sırada yer alır. Sabahları aç karnına tüketilen yeşil elma, gün boyu tokluk hissiyatı verir bu sayede açlık hissetme sorununu birazda olsa yatıştırmış olur.
  • Uzmanların diyabet hastalarına önerdiği önemli besinlerden biri olan yeşil elma, aç karnına yenildiğinde kana karışan şeker oranını azaltır ve tüm gün kandaki şeker oranını dengede tutar.
  • Yeşil elma aynı zamanda diş sağlığını da korur. Aç karnına tüketilen yeşil elmanın kabuğu, ağızda oluşan tükürükteki lif oranını artırır. Bu durum gün içerisinde dişlerin sararmasını önler ve ağız kokusunun da önüne geçer.
  • Vücut yeterli potasyum almadığında kalp atışları düzensizleşir. Bol miktarda potasyuma sahip olan yeşil elma aç karnına tüketildiğinde kalbin atışlarını düzenler.

Hande Erçel Kaç Kilo

Genç yıldızın şuanda 50 kilo civarında olduğu bilinmektedir. Kilo kontrolü için uzman bir diyetisyen desteği aldığı aldığı ve beslenmesine sürekli olarak özen gösterdiği belirtilmektedir. Oyuncu aynı zamanda kilo kontrolü ve fiziğinin kusursuz durması için her gün koşu ve yürüyüş yaptığını da belirtti.Ayrıca farklı spor dallarında da aktif olan Hande Erçel spor hocalarının da bu süreçte çok yardımcı olduğunu söyledi. Kilo kontrolü için de insanlara tavsiyede bulunurken gerçekten zayıflamak ve zayıf kalmak istiyorsanız sadece kararlı olmanız yeterli diyerek motive etti. Genç oyuncununda gösterdiği gibi kilo vermek ve kiloyu kontrol etmek istenildiğinde yapılabilen gayet sıradan bir durum. Fakat sağlık sorunlarınız varsa bir diyetisyen eşliğinde kilo verebilir doktor kontrolünde devam edebilirsiniz.

Kekreyemiş Tozu

Hande Erçel zayıflama süreci içerisinde bazı zorluklar yaşadığını oldukça iyi gizledi. Özellikle açlıkla mücadele bir çok insan için oldukça zor olmasına rağmen Hande hanım oldukça kolay bir şekilde bu süreci aşmış olarak gözüküyor. Peki gerçekten böyle mi? Hande hanımın kilo verme sürecinde bilindiği gibi bir aradaydı ve rolüne hazırlanmaktaydı. Bu süreç içerisinde sosyal medya yada magazine fazla yakalanmamış olması dikkatleri kilo verme sürecinde zorlandığına yanaştırıyor.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.9 / 5. Toplam oy sayısı: 151

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı