«
  1. Ana sayfa
  2. Diyet
  3. Gülben Ergen Hurma Diyeti ile 1 Haftada 5 Kilo Verdi

Gülben Ergen Hurma Diyeti ile 1 Haftada 5 Kilo Verdi

Gülben Ergen Hurma diyeti uygulayarak zayıfladığını açıkladı. Sezen Aksu’nun söz ve müziğini yaptığı “İnfilak” isimli parçayla yeniden sahalara dönen Gülben Ergen, konserlere başlamadan önce zayıflamak için İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği Hurma diyetini uygulayarak 1 haftada 5 kilo verdi. Konser maratonuna hızlı bir şekilde giriş yapmak ve enerjisini kaybetmemek için haftanın 1 günü sadece hurma ve su ile beslendiğini belirten Gülben Ergenin hurma diyeti tarifini biz de sizler için araştırdık.

Ünlü sanatçı haftanın yalnızca bir günü hurma diyetini uyguluyor. Haftanın diğer günleri beslenmesine oldukça dikkat ediyor, fazla karbonhidrat almaktan kaçınıyor. Aynı zamanda her sabah 45 dakika kadar yürüyüş yapıyor. Bir nevi düzgün beslenme ile birlikte 1 günlük hurma detoksu uygulayarak hem kilosunu koruyor hem de fazlalıklarından kurtulabiliyor.

Gülben Ergen Hurma Diyeti Nedir?

hurma diyeti ibrahim saraçoğlu

Gülben Ergenin hurma diyeti 1 günlük bir detoksa ve düzgün beslenmeye dayanıyor. Tabi ki yanında spor da yaparak vücut sağlığını da destekliyor. Genel olarak sabahları 45 dakika ve 1 saat aralığında hızlı tempo yürüyüş veya koşu ardından yeşil çay içilerek güne başlanıyor. Kahvaltıda yumurta ve peynir, zeytin tüketiliyor. Öğle yemeğinde de tavuk, balık veya sebze gibi düşük karbonhidratlı ve mümkünse yüksek proteinli besleniliyor. Akşam yemeğinde de aynı şekilde. Yani Gülben Ergen hurma diyeti uygularken protein ağırlıklı bir diyet daha uyguluyor. Buna örnek olarak haşlanmış yumurta diyetini verebiliriz.

Gülben Ergen Hurma Diyeti Nasıl Yapılır?

gülben ergenin hurma diyeti

6 günlük yumurta diyeti ile birlikte Gülben Ergen’in uyguladığı hurma diyetini de uygulayabilirsiniz. 6 gün boyunca beslenmenize dikkat edip, sabahları da sporunuzu yaptıktan sonra 7. günde hurma detoksu uygulayacaksınız. Hurma detoksu, gün boyunca sadece hurma ve su tüketerek yapılıyor ve vücudunuzdaki toksinlerden kurtulmanızı sağlıyor. Siz de hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız 1 hafta boyunca düzgün beslenmenin yanında 1 gün de sadece hurma ve su ile beslenerek istediğiniz kilolara ulaşabilirsiniz.

Hurma detoksu yerine dilerseniz kabak detoksu uygulayabilir veya Taylan kümeli’nin yeşil çay detoksunu uygulayabilirsiniz. İşin özünde 1 haftalık düşük karbonhidratlı ve yüksek proteinli bir diyetin 6 gününü uygulamak ve 1 gününde detoks yapmak yatıyor. Antioksidan içerikli ve toksin atmaya yardımcı besinlerle 1 gün boyunca sadece su ve o besini tüketerek hem vücudunuzu kötü alışkanlıklarından kurtarmak için şoka sokuyor hem de bu şaşırtıcı etkiyle kilo verme hızınızı katlıyorsunuz.

Yorumlar

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan / 5. Toplam oy sayısı:

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Ebru Şahiner Hakkında

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.