Zayıflama

Göbek Yağları Nasıl Eritilir?

Günümüzde pek çok kişi daha sağlıklı bir vücuda ve fit yani formda bir görünüme sahip olmak için kilo vermeye çalışıyor. Kilo vermek, günümüz şartlarında daha çok modaya uygun bir hal almaya başlasa da aslında sağlıkla doğru orantılıdır. Kilo vermek isteyen pek çok kişi her ne kadar kilo vermiş olsa da bölgesel yağlardan kaynaklı kilo kaybı daha güç olabiliyor. Bu nedenle kişinin vücudunda verilen kilolar sadece bir bölgeyi kapsadığı için vücudun diğer kısımlarında kilo verme işlemi daha yavaş ilerleyebiliyor. Bu durum özellikle göbek ve kalça gibi kilo verilmesi daha zor bölgeler için geçerlidir.

Sporty young woman with apple and measuring tape. Outdoors. Concept of healthy lifestyle.

Zayıflama Nasıl Olur?

Bir kişinin zayıflayabilmesinin önünde pek çok neden bulunuyor. Aslında zayıflama kişinin boy ve kilosuyla doğru orantılı bir durumdur. Bir kişinin kilo vermesi için ideal kilo endeksinden fazla kilosu olması gerekiyor. Eğer zayıflamak istiyorsanız bu dengeyi göz önünde bulundurmanız en doğrusu olacaktır. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız bu başlıklara dikkat etmeniz gerekiyor.

Kilo Vermeyi Hızlandıran Etkenler

Kilo vermeyi hızlandıracak etkiye sahip besinlerin neler olduğunu, kilo sıkıntısı yaşayan pek çok kişi araştırıyor. Eğer sizde kilo vermek istiyorsanız bu besinler sayesinde daha hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Kilo verdiren besinler şunlardır:

  • Acı biber
  • Soğan
  • Yoğurt
  • Kefir
  • Limon
  • Maydanoz
  • Domates
  • Salatalık
  • Yeşil kabak
  • Baharatlar

Bu gibi besinler kilo verme döneminde sık olarak tüketilirse metabolizmayı hızlandırıcı etkiye sahip oluyor. Bu sayede kilo verme hızınız artıyor.

Göbek Yağlarını Eriten Egzersizler

Kilo vermek isteyen pek çok kişi ilk iş olarak sıkı diyetler yapmaya başlıyor. Ancak bir süre sonra aşırı açlık hissinin verdiği etkiyle diyet sona erer. Bu nedenle diyet başlamadan bitmiş oluyor. Bu durumda yapmanız gereken diyet ve egzersizi bir arada yapmanız gerekiyor.

Kekreyemiş Tozu
Female leg stepping on weigh scales with measuring tape, pink dumbbell and green apple. Healthy lifestyle, food and sport concept.

Özelikle göbek bölgesinde bulunan yağları daha kısa sürede eritip bu bölgede bulunan yağların sarkmaması için egzersiz yapmanız gerekiyor. Göbek yağlarını eriten en iyi egzersizler şınav ve mekik çekmektir. Üstelik bu iki egzersizi evinizin ortamında bile rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayrıca yürüyüş yapmanızda vücudunuzda bulunan tüm yağların erimesini sağlayacaktır.

Göbek Yağlarını Eriten Kürler

Günümüzde pek çok insan daha sağlıklı olabilmek adına çeşitli bitkisel ürünlerle hazırlanan kürlere başvuruyor. Göbek bölgesinde yer alan kilolarınızı birkaç kür ile daha kısa sürede yok edebilirsiniz. İlk olarak her gece yatmadan önce doğal elma sirkesiyle hazırlanan ılık suyu içmelisiniz. Bu kür sayesinde göbek yağlarınız daha hızlı eriyebiliyor.

Ayrıca pul biber, kekik ve nane baharatlarını 1 çay kaşığı 1 kase yoğurda ekleyip karıştırın. Yine aynı şekilde haftada 3 akşam yatmadan önce içerek göbek yağlarınızı eritebilirsiniz.

Göbek yağlarını eritmek aslında en kolay kısımlardan birisidir. Evinizde yapabileceğiniz hafif bir karın egzersizi ve bir aylık dengeli beslenme ile karın bölgesinde ki yağlar kolaylıkla yakılabilir. Basen bölgesi için tavsiyelerimizi almak istiyorsanız https://www.diyetik.com/basen-eritme-diyeti-ile-1-haftada-incelme/ yazımı inceleyerek bilgi alabilirsiniz.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.3 / 5. Toplam oy sayısı: 76

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı