EgzersizZayıflama

Evde Etkili Göbek Ve Basen Eritme Yöntemleri

Günümüzde insanlar dış görünümlerine belki de geçmişte hiç olmadığı kadar önem vermektedirler. Bunda kendini beğendirme ve iyi hissetme gibi duygularda yaşanan değişim ve gelişmeler etkili olmaktadır. Bu nedenle günümüzde insanların belli bir kısmının görünümleri ile ilgili değişimlere gitmek istedikleri ve ilk fırsatlarında da bu isteklerini hayata geçirdikleri görülmektedir. Bu konuda ülkemiz bireylerinin de önemli ölçüde hassas oldukları görülmektedir. Nitekim Avrupa da estetik ve kozmetik sektörüne toplu olarak en çok para harcayan ülkelerin başından geliyoruz. Nitekim her mahalle de neredeyse bir güzellik salonu, merkezlerde saç ekim, burun estetik gibi uygulamaların olduğu cerrahi klinikler göze çarpmaktadır. Bu konuda insanların dış görünüşleri denilince akıllara gelen bir diğer hususta kilo ve sonrası oluşan nahoş görüntü hissidir.

Günümüzde insanların bu sorundan önemli ölçüde şikayetçi oldukları gözlemlenmektedir. Nitekim spor salonlarına üyelikler artmakta, herkese açık alanlarda spor yapan insanların sayısında bir artış gözlemlenmektedir. Ancak herkesin her an müsait oldukları bir durum bulunmamaktadır. Bu nedenle özellikle ev hanımı olan bayanların yüksek kilolardan yakındıkları fakat günlük aktiviteler nedeniyle etkinlikler için vakit bulamadıkları görülmektedir. Bu nedenle bu sorunu yaşayan tüm insanlar için çözüm olabilecek nitelikte gelişmeler yaşanmaktadır. Bu durumlardan bir tanesi de evde göbek eritme yöntemleri olmaktadır.

Düzenli spor yapmak isteyen fakat bunun için yeterli zamanı ve imkanı bulunmayan insanların başka önlemlere başvurdukları görülmektedir. Uzman görüşleri doğrultusunda hazırlanmış olan bazı uygulamalar sayesinde evde göbek eritme yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bazılar ve sunduğu faydalar hakkında detaylı bilgilendirme yazımızın devamında sunulacaktır.

Evde Göbek Eritme Yöntemleri

Özellikle evde kalan bayanların dikkatlerini çeken ilk hususlardan birinin istenmeyen kilo ve buna bağlı olarak göbek oluşumu olduğudur. Evde göbek eritme yöntemleri ise bayanların en çok merak ettikleri hususların başında gelmektedir. Bu sayede spor salonları veya başka faaliyetlere gerek kalmaksızın önlemlerin bitkisel ve doğal çözümler kullanılarak alınmış olduğu görülmektedir. Sizler de evlerinizde bu yöntemleri uygulayarak istenmeyen kilo ve sizi rahatsız eden görüntülere bir anlamda son verme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bunun için izlenecek yöntemler şu şekildedir.

  • Kişniş baharatı sayesinde günlük tüketimde kullanarak göbek bölgesi yağlanma sorununa etkili çözüm bulunabilir,
  • Elma sirkeli suyun iştah kapatıcı özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle yemek öncesinde içilmesi önerilir,
  • Her sabah ılık suya yarım limon atarak tüketebilir bu sayede karaciğer yağlanması ile de savaşılabilir,
  • Yemekten sonra tüketilen yeşil çay yağ yakımı hızlandırma özelliğine sahiptir.
  • Yatmadan önce bir bardak su ile beraber alınacak bir diş sarımsak göbekte yağ sorununa karşı etkili bir çözüm aracıdır.

Göbek Eritme Yöntemleri Tek Başına Etkili Mi?

Kekreyemiş Tozu

Sağlıklı bir yaşam ve fit görünüm için başvurulan yöntemler arasında spor yapma ve diyet başlıca önlemler olarak sayılabilir. Bununla beraber evde göbek eritme yöntemleri de bir diğer önlemler arasındadır. Bu yüzden hiçbiri tek başına yeterli olmayan yöntemlerin olabildiğince bir arada götürülmesi en etkili çözüm yoludur.

Evde Basen Eritme

Squat olarak adlandırılan hareketin uygulanışı aslında çok kolay, ayaklarınızı omuzlarınızın hizasında olacak şekilde açın. Kollarınızı öne doğru uzatın ve dizlerinizi kırarak eğilme hareketi yapın.

Dizlerinizi bükmeye başlayın ve kalçalarınızı mümkün olduğu kadar geriye belinizi ise içeri doğru alın  . Omuzlarınızı, omurganızı ve belinizi kesinlikle düz tutunuz.

Kalça ekleminiz dizlerinizden daha aşağıya gelene kadar eğilin. Başlarda kollarınızı öne uzatmak zor gelirse, alışana kadar elleriniz belinizde durabilir.

10 serilik 3 set başlangıçta yeterli olacaktır. İlerleyen günlerde sayıyı en fazla 4 e kadar artırabilirsiniz. Squat hareketini yaparken ağırlığınızı ayaklarınıza ve bacaklarınıza eşit olarak dağıttınızdan emin olun.Daha da ilerleyen zamanlarda dambıl varsa dambıl yoksa elinize su şişesi alarak antrenmanınızı yapabilirsiniz.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 3.3 / 5. Toplam oy sayısı: 3

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı