Zayıflama

Endokrinoloji Zayıflama İğnesi Nedir?

Endokrinoloji diyabet, tiroid hastalıklar, metabolik bozukluklar, menopoz, osteoporoz ve şişmanlık gibi hastalıklarla ilgilenen tıb dalıdır. Endokrinologlar hormon dengesizliği gibi pek çok hastalığa tedavi bulmak için eğitim almışlardır. Endokrinolog salgı bezlerini etkileyen hastalıkların ön teşhisini belirleyen doktordur. Vücudumuzdaki bir çok sistemin hastalıklarını nasıl tedavi edeceğini bilirler ve doktorunuz endokrin sistemi ile rahatsızlığınız olduğunda sizi endokrinoloğa sevk eder.

Endokrinologlar fazla kilolu ve obez hastalığı problemi olanlara da bakarlar. Tedavi etmeden önce hastayı hormonal olarak araştırıp öyle tedavi ederler. Obez hastalarında aşırı yağ vardır ve adrenal, over ve tiroid gibi bozukluklar obeze neden olabilir. Endokrinologlar obeziteye bağlı olan insülini ve genetik problemleri denetleyerek ona göre tedavi uygularlar. Bu tedavi yöntemlerinden birisi zayıflama iğnesi.

Byetta Zayıflama İğnesi Nedir? Neden Kullanılır?

Bu iğnelerden birisi byetta zayıflama iğnesi. Byetta iğnesi endokrionolaglar tarafından yazılan bir reçeteli ilaçtır ve eczanelerde bulunur. Cam bir kartuş içerisinde olur ve berrak renksiz bir sıvıdır. Kartuş bir kaleme yerleştirilmiştir ve kalemin içindeki ilaç tükendiğinde kalemi tekrar kullanamazsınız. Her bir kalem bir aylık kullanımlıktır ve günde iki defa uygulanır. 60 doz bulundurur.

byetta-zayiflama

Byetta iğnesi insüline, şeker hastalığına ve zayıflamaya yardımcı olan bir ilaçtır ve reçetesiz alınamaz. Doktorunuz size byettayı kan şekerini düzeltmek ve beslenme, egzersiz planına uymanıza yardımcı olmak için yazar. Vücuttaki kan şekerni dengeleyerek olası şeker hastalıklarına karşı önlem alıyor ve obez gibi kilo sorunlarını da ortadan kaldırıyor.

Araştırmalara göre byetta kilo kaybı konusunda oldukça etkilidir. Aşırı kilolarınızdan bu etkili ürün sayesinde kurtulabilirsiniz. Byetta sayesinde vücut tok kalıyor ve acıkmıyorsunuz bu sayede de kilo veriyorsunuz. Kullanmadan önce doktorunuza başvurmanız gerekmektedir zaten doktor reçetesi olmadan alamazsınız. Byetta zayıflama iğnesi nedir? Sorusuna bu şekilde cevap verdik. Byetta endokrinologlar tarafından yazılan ve onların izni olmadan kullanılmayan bir ilaçtır. Kilo problemlerine de oldukça etkili bir üründür.

Byetta zayıflama iğnesini hamile ve hamilelik şüpheniz varsa, çocuk emziriyorsanız kullanmadan önce doktorunuza mutlaka söylemeniz gerekmektedir. Aksi taktirde çeşitli yan etkileri bulunabilir.

Kekreyemiş Tozu

Byetta Zayıflama İğnesi Nasıl Kullanılır?

Byetta zayıflama iğnesi kullanımı öncesi daima doktorunuza ve diyabet hemşirenizin size söylediği programa göre kullanmanız gerekmektedir. Byetta 5 mikrogram ve 10 mikrogram olmak üzere iki dozu bulunur. 5 mikrogram dozunu bir ay kullandıktan sonra doktorunuza giderek 10 mikrograma yükseltebilirsiniz. Eğer yaşınız 70 in üzerinde ise doktorunuz dozunuzu arttırmayacaktır ve sürekli olarak 5 mikrogram doz miktarına devam ettirecektir.Günde iki defa kullanılması gerekmektedir ve mutlaka aç karnına kullanılmaktadır. Yemek yemeden 60 dakika önce enjekte edilmesi gerekmektedir. Düzenli bir kullanımdan sonra etkisini gayet iyi bir şekilde göreceksiniz. Tamamen doktor kontrolünde kullanıldığı için sağlığınıza zarar vermeden sizleri sonuca ulaştıracaktır.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.6 / 5. Toplam oy sayısı: 123

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı