Zayıflama

En Etkili 5 Zayıflama Yöntemi ve Nedenleri

Bu yazımızda sizlere en etkili 5 zayıflama yöntemi ile alakalı bilgiler vereceğiz. Günümüz şartları itibariyle sosyal medyanın da etkisi ile birlikte ilk başta estetik kaygılar nedeniyle başvurulan zayıflama yöntemleri, sağlıklı ve bilinçli bir biçimde uygulandığında aslında kanser, diyabet, kalp hastalıkları gibi birçok hastalığın da önüne geçilmesinde bir adım oluyor ve bu konuda çok yardımcı oluyor.

Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda, sağlıklı 1 şekilde zayıflamanın yolu aç kalmaktan ve vücudun ihtiyacı olan besinlerden uzak durmaktan değil; bilinçli tüketim ve dengeli 1 beslenmekten geçiyor. Elbette bunun yanı sıra, düzenli ve hareketli 1 yaşam biçimini de eksik etmemek gerekiyor.

kolay zayıflama yönteleri

Kahvaltıdan Önce Su Tüketilmeli

%75 oranında sudan oluşmakta olan insan bedeninin sağlıklı kalabilmesi için günlük olarak ortalama 8 ile 10 bardak su tüketilmesi gerekiyor. Uyandıktan sonra içilecek olan 1 bardak su metabolizmayı daha hızlandırarak organların çalışmasına yardımcı oluyor. Öğünlerden önce içilen bir bardak su ise sindirimi kolaylaştırıcı ve açlık hissini azaltıcı etkisi ile beraber porsiyon kontrolünün sağlanmasında da önemli 1 rol oynuyor.

Dengeli Beslenme

Zayıflama yöntemlerini uygulamak isterken karbonhidrat ve yağlardan uzak durmak yerine bunların doğru ve bilinçli 1 şekilde tüketilmesi gerekiyor. Protein, karbonhidrat ile lif açısından oldukça zengin öğünler hazırlamak, dengeli beslenme biçiminde temel yapı taşı olarak yer ediniyor.

Doymamış Yağlar Tercih Edilmeli

Dengeli beslenirken, beyin sağlığını tehdit etmekte olan doymuş ve trans yağlar yerine metabolizma hızına olumlu bir yönde etki edecek olan fındık yağı, zeytinyağı, balık yağı, avokado ve çiğ badem gibi doymamış yağ içerikli besinler tüketilmelidir.

etkili zayıflama yöntemleri

Düzenli Egzersiz

Kendi bedenini tanıyarak uygun olan bir beslenme alışkanlığı kazanmak, bilinçli ve sağlıklı zayıflama yöntemlerinde atılan ilk adım oluyor. Yaşam alışkanlıklarına eklenecek olan düzenli egzersiz ile beraber, zayıflamanın ve sağlıklı 1 hayat sürmenin de önü açılıyor.

Kekreyemiş Tozu

Kalori Hesabı Yapılmalı

Günlük harcanan enerji ile ilgili orantılı olarak bir kalori alımı, düzenli beslenmenin de önünü açıyor. Tüketilen besinlerin kalorilerine dikkat etmek, dengeli 1 beslenme alışkanlığı kazanılmasında yardımcı oluyor.

Zayıflamak için günlük kaç kalori tüketilmeli bilmiyorsanız linkte ki yazıyı kesinlikle okumalısınız.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.6 / 5. Toplam oy sayısı: 91

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı