«
  1. Ana sayfa
  2. Zayıflama
  3. Diyet Tatlı Tarifleri [Hangi Tatlılar Tüketilebilir?]

Diyet Tatlı Tarifleri [Hangi Tatlılar Tüketilebilir?]

Günümüzde güzellik algısının daha önemli olması ve hemen hemen herkesin güzel bir görünüme sahip olması için zayıflamak istemesi beraberinde pek çok diyet tarifini de beraberinde getiriyor. Bu nedenle ortaya pek çok diyet tarifi çıkıyor. Ancak insanların diyet yaparken dikkat etmesi gereken pek çok şeyin bulunması ve diyet yapmanın insanları özellikle yemek konusunda katı kurallar içerisinde diyet yapmasına sebep oluyor. Diyet yaparken insanların genellikle en çok zorlandığı konu tatlı krizlerini yönetebilmektir. Diyet yaparken tatlı ihtiyacınızı karşılamak ve tatlı krizlerinizi yönetmek istiyorsanız diyet tatlı tarifler hakkında fikir sahibi olmalısınız. Bu tatlı tarifleri sayesinde hem diyetinizi bozmamış hem de tatlı ihtiyacınızı karşılamış olursunuz.

Diyet Tatlı Tarifleri

Diyet Yaparken Tatlı Yenilmesi Doğru Mudur?

Diyet yaparken aslında yararlı olan her şeyi yeterli miktarda tüketmeniz gerekir. Ancak bazı durumlarda canınız tatlı bir şeyler yemek isteyebilir. Bu tür tatlı istediğiniz zamanlarda diyetinize uygun olan malzemeler ile hazırladığınız tatlıları miktarını fazla abartmamak koşuluyla rahatlıkla tüketebilirsiniz. Ayrıca diyet yaparken bazı günler metabolizmanızı şaşırtmak için de tatlı yiyebilirsiniz. Bu şekilde metabolizma hızını arttırabilirsiniz.

Ayrıca diyetisyenler tarafından da diyetinize uygun tatlılar tüketmenin doğru olacağı belirtiliyor.

Diyetinize Uygun Tatlı Tarifleri

İlk olarak eğer diyet yaparken diyetinize uygun olan tatlıları tüketmeniz gerekir. Bu nedenle şerbetli tatlılar yerine sütlü tatlılar tüketmeniz diyetiniz için en uygun tarif olacaktır. Öncelikli olarak kullanabileceğiniz malzemeleri kalorisi düşük olan meyvelerden tercih etmelisiniz. Diyet tatlı tariflerinden ilk tarifin malzemeleri süt, chia tohumu, muz, bal, tarçın ve keten tohumudur. Bir kavanozun içerisine bu malzemeleri katarak buzdolabında birkaç saat bekletin. Ardından puding kıvamında olan tatlınızı diyetinizi bozmadan gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

Diyet Tatlı Tarifi

Diyet Yaparken Tatlı Krizlerinizi Önleyin

Diyet yaparken tatlı krizlerinizi önleyebilmek için ara öğünlerinizde tatlı bir şeyler tüketebilirsiniz. İlk olarak ılık bir sütün içerisine biraz toz tarçın ekleyerek tatlı isteğinizi bastırabilirsiniz. Ayrıca ara öğünlerinizde ya da canınız tatlı istediğinde hurma tüketerek de tatlı ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Ayrıca hurmayı sıcak suda beklettikten sonra blendırdan geçirip püre haline getirebilirsiniz.

Hemen damak zevkinize önem veriyor hem de kilo vermek istiyorsanız diyet tatlıları ile benzer bir yazıya ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan / 5. Toplam oy sayısı:

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Ebru Şahiner Hakkında

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.