«
  1. Ana sayfa
  2. Zayıflama
  3. Ayda 4 Kilo Verdiren Diyet Listeleri Nelerdir?

Ayda 4 Kilo Verdiren Diyet Listeleri Nelerdir?

Diyet yapan hemen hemen herkesin en büyük isteği kısa sürede etkili bir şekilde kilo vermektir. Genellikle yaz mevsimi gelmeden önce zayıflamak için diyet yapan kişiler, kısa sürede gözle görülür bir biçimde zayıflamak isterler. Kısa sürede hızlı bir şekilde zayıflamak genellikle sağlık için uygun olmayan bir zayıflama şekli olmasına rağmen çoğu kişi tarafından tercih ediliyor. Eğer sizde bir ay gibi kısa bir sürede fazla kilo vermek istiyorsanız ayda 4 kilo verdiren diyet listeleri sayesinde bir ay gibi kısa bir sürede fark edilir bir biçimde zayıflayabilirsiniz.

diyet ile zayıflamak

Diyetisyenlere Göre Bir Ayda Kaç Kilo Verilmeli?

Beslenme ve diyetetik uzmanı olan kişiler yani diyetisyenlerin bu konuda net bir rakam vermek yerine sağlıklı şekilde zayıflamayı doğru buldukları biliniyor. Ancak bazı diyetisyenler bir ay gibi bir sürede diyet yapan bir kişinin vermesi gerektiği normal kilonun 4 kilo olduğunu söylüyorlar. Bu sebeple bir ayda 4 kilo vermeniz sağlığınız açısından da doğru olan zayıflama yöntemidir.

Yoğurt Kürü İle Bir Ayda 4 Kilo Verebilirsiniz

Yoğurt, içerisinde oldukça faydalı prebiyotikler bulunan doğal bir besindir. Yoğurt tüketerek bir ayda oldukça fazla şekilde kilo verebilir ve ayrıca ödem atabilirsiniz. Yoğurt kürünün hazırlanışı ise oldukça kolaydır. İlk olarak bir kase yoğurdun içerisine birer çay kaşığı toz olan zerdeçal, zencefil ve tarçını ekleyerek karıştırın ve bu kürü tüketin. Bu kürü yedikten sonra 4 bardak su içerek kilo verme hızınızı arttırabilirsiniz. Ancak bu kürü uygularken haftada iki akşam tüketmeye dikkat edin. Aksi takdirde bu kürün fazla tüketimi sağlığınızı olumsuz etkileyebilir.

yoğurt kürü

Maydanoz Kürü İle Kilo Verin

Maydanoz kürü ile hem vücudunuzda bulunan ödemi atabilir hem de kilo verebilirsiniz. Maydanoz kürünü hazırlamak için 15 dal maydanoz, limon suyu ve bir bardak su yeterli olacaktır. Bu malzemeleri blendırdan geçirdikten sonra sabah aç karnına tüketiniz. 15 gün boyunca düzenli olarak tükettikten sonra 3 gün ara verip tekrar başlayabilirsiniz. Bu kür ile bir ayda 4 kiloyu rahatlıkla verebilirsiniz. Tüm bu kürlere devam ederken sağlıklı beslenmeye de devam etmelisiniz.

Eğer sıkı bir diyet listesi arıyorsanız japon diyeti yazımıza göz atabilirsiniz. Ağır bir diyet olmasına rağmen oldukça etkilidir.

Yorumlar

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan / 5. Toplam oy sayısı:

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Ebru Şahiner Hakkında

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.