Güzellik ve Kişisel Bakım

Collagen Forte ile Yaşlılığın Etkilerinden Kurtulun!

İlerleyen yaşla birlikte cildimiz elastikiyetini kaybetmeye başlar. Buna bağlı olarak cildimizde görmek istemediğimiz sarkma ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Bunu ortadan kaldırabilmek için birçok kişi çeşitli çözümler arar. Cildimizdeki kırışıklık ve sarkmalardan kurtulmanın yolu tamamen cildimizin protein miktarıyla ilgili bir durumdur.

Collagen Forte çok düşük bütçelerle cildimizdeki kırışıklık ve sarkmalardan kalıcı olarak kurtulmamızı sağlar. Cildimizde kolajen miktarı yaşa bağlı olarak azalır. Üretimi azalan bu protein vücudumuzun kendini yenilemesini sağlayamayacak düzeye geldiğinde kırışıklık ve sarkmalar görülür. Ancak Collagen Forte sayesinde cildimizde kolajen miktarı arttığı için bağ dokusu zarar gören ve sarkan deri onarılır ve kırışıklık ile sarkma problemleri kısa süre içinde ortadan kaldırılabilir.

Kolajenin Vücut İçin Önemi Nedir?

Cildimiz her yıl %5 ya da %10 oranında kolajen kaybı yaşamaktadır. Erken yaşlarda kayıp kolajen miktarı doğal yollarla sağlanabilir. Ancak belli bir yaştan sonra bu pek de mümkün olmaz. Kolajen kaybına paralel olarak cildimiz elastikiyetini kaybeder. Buna bağlı olarak kırışıklık ve sarkmalar görülür.

Vücudumuzda bağ dokunun önemli bir bölümü tip 1 Kolajen ve tip 3 Kolajen proteinlerinden meydana gelmektedir. Bu proteinler vücutta eksik kaldığında cildimiz elastikiyetini kaybeder.  Buna bağlı olarak göz altı, alın ve dudak üstünde kırışıklıklar ortaya çıkar. Cildimizin diğer bölümlerinde ise sarkmalar görülür.  Kolajen miktarı yeterli seviyeye geldiğinde vücut kendini yenileyebilir. Böylece kırışıklık ve sarkmalardan da kurtulabilirsiniz. Bunun için düzenli olarak Collagen Forte kullanabilirsiniz.

Collagen Forte ile Bağ Dokusunu Güçlendirin

Kolajen vücutta fibroblastlar ve farklı hücreler tarafından üretilen bir proteindir. Temel işlevi ise cilt ve kas hücrelerinde bulunarak bağ dokusunu güçlendirmektir. Böylece vücut bütünlüğü korunabilir. Ancak zaman için vücuttaki kolajen miktarı azaldığı için bağ dokusu zayıflar. Bu durumda sarkma ve kırışıklıklar görülür.

Collagen Forte ile vücudunun bağ dokusunu güçlendirerek kırışıklık ve sarkmaların önüne geçebilirsiniz. Vücutta yaşa bağlı kolajen miktarı azaldığından dışarıdan takviye alarak bu seviye korunmalıdır. Bunun için düzenli olarak yan etkisi olmayan Collegan Forte’yi kullanabilirsiniz.

Kekreyemiş Tozu

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.8 / 5. Toplam oy sayısı: 367

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı