Zayıflama

Ceviz Suyu İle Zayıflama

Zayıflama konusunda doğada ki çeşitli bitki ve meyvelerin faydalı olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Bu bitkilerin ve meyvelerin bazıları oldukça sık tüketilmesine rağmen zayıflama etkisi olduğu bilinmediği de olabiliyor. Örneğin bir çok insan cevizin zayıflamaya yardımcı olabildiğini kesinlikle bilmiyordur. Ceviz içerik bakımından oldukça zengindir ve doğru şekilde kullanıldığında zayıflama konusunda kesin sonuçlar vermektedir. Ceviz bir çok farklı diyet yöntemine sahiptir. Ancak sadece ceviz yemek aslında zayıflamak için yeterli değildir.

Cevizin zayıflatıcı özelliklerini ortaya çıkarmak için düzenli olarak kullanım gerekmektedir. Bu düzenli kullanım ise sadece ceviz yiyerek değil aynı zamanda ceviz suyu da içilmesi gerekmektedir. Aklınızda şuan da cevizin suyumu olur? Gibi sorular olduğunu tahmin edebiliyoruz. Sıradan bir cevizi kabuğundan çıkardıktan sonra bir bardak ılık su içerisine bırakın ve bir gün kadar beklemesini sağlayın. Bu suyun cevizin içerisindeki yağı emmesine yardımcı olacaktır. Ceviz suyunu tüketip sonrada cevizi yiyebilirsiniz. Bu sayede içerisinde ki vitamin ve mineralleri tam olarak sindirmiş olacaksınız. Normalde sadece cevizi yediğinizde cevizin içindeki minerallerin tamamı emilmemektedir. Yani zayıflamaya doğrudan etki sağlayamaz.

Ceviz Suyu Diyeti

Ceviz suyu kullanımı da bir çok insan tarafından tek başına yeterli olmayacaktır. Bu nedenle ceviz suyu ile birlikte farklı destek yöntemleri de kullanılmalıdır. Örneğin spor ve diyet yapmak ve beraberinde diyet uygulamak çok daha etkili bir yöntem olacaktır. Bu sayede harcadığınız emeğin meyvesini daha erken alacağınız için işe yaramıyor mu gibi sorunlar da yaşamamız olacaksınız. Aynı zaman düzenli ve istikrarlı olarak uygulamaya devam etmeniz için de inancınız tam olacaktır.

Ceviz suyu ile uygulayabileceğiniz en etkili diyet yöntemi tamamen vitamin odaklı beslenmektir. Bu sayede çok daha fazla verim alabileceğiniz bir zayıflama yöntemi olacaktır. Aynı zaman da ceviz suyunun metabolizmaya yükseliş ivmesi kazandırmak gibi bir özelliği vardır. Bu sayede kabızlık gibi sorunlarınızda tamamıyla ortadan kalkacaktır. Diyetisyen Duygu Deniz’in yaptığı açıklamada cevizin 45 kalori içerdiği ve bu nedenle kullanan kişi yüksek kilolarda ise günde en fazla 3 ya da 4 adet tüketebileceğini belirtti.

Ceviz içerisinde omega6, omega3, omega9 gibi yağ asitleri de barındırmaktadır. Bu nedenle hafıza sorunları yaşayan kişilere de yoğun olarak tavsiye edilmektedir. Dediğimiz gibi ceviz suyunun farklı tarifleri vardır. Etkili olan diğer bir tarifini daha sizinle paylaşacağız.

Ceviz Suyu Kürü

Ceviz suyu kürü sayesinde ayda 10 – 15 kilo arasında zayıflamak mümkündür. Hazırlanışı gayet basit olmakla birlikte malzemeleri oldukça minimaldir. 1 bardak ılık su, 3 adet ceviz içi, 1 diş sarımsak. Akşam saatlerinde 1 bardak suya ceviz içi ve 1 diş sarımsağı atıyorsunuz. Daha sonrasında sabah açken suyu içip ceviz ve sarımsağı da yiyorsunuz. Bu sayede hem bağışıklık sisteminiz güçlenirken hem de siz hızlı bir kilo verme evresine giriş yapıyorsunuz.

Kekreyemiş Tozu

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.5 / 5. Toplam oy sayısı: 88

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı