Yaşam

Burcu Esmersoy Programı

Burcu Esmersoy Kimdir?

Burcu Esmersoy 2 Ekim 1976 yılında İstanbul`da doğdu, Şu an 43 yaşındadır. Annesi Kamile, babası ise Timur`dur. Burcu Esmersoy daha 4 yaşındayken annesi ve babası ayrılmışlardır. Bu durumda babaannesi ve ablası ile yaşamına devam etmiştir. Liseyi Beşiktaş Lisesi`nde okuyan Esmersoy, Üniversiteyi İstanbul Üniversitesi`nde okumuştur. Üniversite`de Turizm İşletmeciliği okuduktan sonra New York Üniversitesi`ne gitti. New York Üniversitesi`nde, Hospitality (Misafirperverlik), Turizm ve Spor Yönetimi eğitimleri aldı.

1997 Japonya`da katıldığı güzellik yarışmasında “Miss International” seşilerek ülkemizi temsil etti ve “Dost Güzeli” olarak seçildi. Güney Zeynalova-Didem adlı klipte 1998 yılında oynadı. Kanal D`de çeşitli programlarda sunuculuk yaptı. Sunuculuk ve Spikerlik okulunu başarılı bir şekilde bitirdi. 2000 yılında CNN Türk`te beş yıl boyunca spor spikerliği ve muhabirlik yaptı.

Çeşitli Romantik Komedi filmlerinde rol aldı ve filmlerde gösterdiği dans performanslarıyla, bütün gözleri üstüne çekti. Esmersoy, iyi bir şekilde İngilizce ve Fransızca biliyor. 2005`te Ferrari Reklam Pazarlama müdürü ile evlendi, 2008 tarihinde ise ayrıldılar.

2010 tarihinde Acun Ilıcalı`nın yapımı olan “Yok Böyle Dans” yarışmasında yarışmacı olarak karşımıza çıktı. Bir sene aradan sonra Yok Böyle Dans yarışmasında sunuculuğa başladı. Ardından Survivor yarışmasında da 2012 yılında sunuculuk yaptı. 2019 yılında, Vodafone RED sponsorluğunda hazırlanan “Dünya Avucunuzda” programı sunuculuğunu üstlendi.

Dünya Avucunuzda

Burcu Esmersoy`un sunuculuğunu yaptığı “Dünya Avucunuzda” programı, 9 Mart 2019 Cumartesi günü FOX Tv`de izleyici ile buluştu. Program, sizleri Dünya`nın farklı yerlerine götürücek, o bölgedeki lezzetleri sizlere tanıtarak oturduğunuz yerden sizi Dünya turuna çıkaracak. Programın amacı siz izleyicilere, altı tane ülkenin büyüleyici şehirlerini tanıtmaktır.

Burcu Esmersoy bu dünya gezisinde, Ünlü İnstagram fenomeni Sezgin yılmaz ve National Geographic Traveler editörleri ile muhteşem bir dünya turuna çıkarak izleyicilere rehberlik yapıcaklar. FOX ve Vodafone RED sosyal medya adreslerinden de programı takip edebileceksiniz.

Gidilen Ülkeler

Esmersoy, ilk bölümde Kalabalık caddeleri, tarihi binaları ve limanlarıyla ünlü olan Danimarka`nın Kopenhag şehrine misafir oldu. Kopenhag İskandinav ülkesidir ve Danimarka`nın başkentidir. Çok kalabalık olan şehir, Sjaelland adasında yer alır. Çok yakınındaki İsveç şehri olan Malmö`ye köprü ile bağlantılıdır ve aralarındaki ulaşım Oresund Köprüsü sayesinde yapılır.

Dünya Avucunuzda programı, ikinci bölümüyle 6 Nisan Cumartesi günü izleyici ile buluştu. Esmersoy`un ikinci rotası Portekiz`in başkenti olan Libzon`a konuk oldular. Burcu Esmersoy ve Sezgin Yılmaz ile Libzon`da bir gezintiye çıkabilirsiniz. Libzon şehri Avrupanın en kalabalık 11. Şehridir ve iki yakadan oluşur. Libzon şehrinin nüfusu 3 milyondur. Fakat Libzon`da Portekiz vatandaşlarının sadece %27`si yer alır. Humberto Delgado Havaalanına yılda yaklaşık 20 milyon kişi gelir ve yolcuların geçiş noktasıdır. Bu nedenle Avrupa`nın altıncı en iyi turist çeken şehridir.

Program üçüncü bölümünde, Akdeniz`in en büyük adası olan Sicilaya`yı ziyaret etti. Sicilya İtalya`ya bağlıdır. Sicilya, ovaları açısından fakir bir ülkedir. Kıyı şeridi ile eşsiz bir manzarası vardır. Bu büyük ada her şehirin kültürünü  sizlere sunucaktır. Sicilya tarihinde, çok fazla egemenlik tarafından yönetilimiş bir şehirdir. Dünya Avucunuzda programı sırasıyla, Fransa`nın Brantome şehrine, ardından Slovenya`nın başkenti Lübliyana`yı ve son olarak İspanyanın Ronda şehrine misafir oldular.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.3 / 5. Toplam oy sayısı: 115

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu