Güzellik ve Kişisel Bakım

Bio Defense Jel Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kısa sürede Dünya geneline yayılan ve birçok kişinin ölümü ile sonuçlanan koronavirüs sonrası hemen herkesin elinde bulunan bio defense jel virüs ve bakteri giderme de oldukça etkilidir. Özellikle toplu olarak bulunulan ortamlardan sonra mutlaka kullanılması gereken bu jel özellikle ellerde kullanılmaktadır.

Vücudun virüsler ile ilk buluşma noktası olan ellere kullanıldığında bakterileri öldürmesi sayesinde bio defense jel bakterilerin vücuda girmesini engellemektedir. Mutlaka güvenilir bir satış noktasından alınması gereken bu jelin kullanma talimatının da iyi okunması gerekmektedir.

Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Bio defense jel tek kullanımlık bir üründür. Tek paket içerisinde tek kullanımlık paketlerin bulunduğu bu üründe kullanılan paketlerin ömürleri bitmektedir. Bir sonraki kullanımda diğer paketin açılması gerekmektedir. Bu şekilde kullanıldığında bakteri ve virüsler üzerinde kesin etki yapan bio defense jeli kalabalık ortamlarda bulunulduktan sonra elleri yüze götürmeden kullanmakta fayda vardır.

Bio Defans Jel Bakteri ve Virüsler İçin Kesin Çözüm Mü?

Düzenli olarak ve talimatlara uygun şekilde her paketi kullandıktan sonra diğer pakete geçildiğinde bio defense jelin etkisi %100’dür. Kesinlikle ellere sürüldüğü zaman tüm noktalara ulaştığından emin olunması gereken bu ürün göz ile temas ettirilmemelidir. Çünkü bio defense jel göz ile temas ettiğinde farklı sorunlara yol açabilir. Bu gibi durumlarda kullanıcıların gözü bol su ile yıkmaları bir sonuç alınmazsa da uzman bir doktora görünmeleri gerekmektedir.

Bio Defense Jel’i Kimler Kullanabilir?

Tamamen sağlıklı bir ürün olan bio defense jel bazı risk gruplarında yan etki yaratabilirler. Aşağıda belirtilen riskli grupların bu jeli kullanmadan doktor tavsiyesi almaları önemlidir.

Bio Defense Jel Risk Grupları;

Kekreyemiş Tozu
  • Hamileler
  • Emziren Anneler
  • Cilt hastalığı olanlar
  • Açık yarası olanlar
  • Hamilelik şüphesi olanlar

Bu sorunları bulunmayanların istedikleri süre boyunca kullanabilecekleri bio defense jel için 18 yaş altı bireylerinde öncelikle doktorları ile görüşmeleri gerekmektedir.

Bio Defense Jel İçeriği

Paketler içerisinde jel halinde satılan bio defense her kutuda 5-7 gram olarak tek kullanımlık paketlerde satılmaktadır. Sürülerek kullanılan bu ürünün içerisinde bulunan içerik bilgilerinin okunduktan sonra kullanılmaya başlanılması daha sonra alerjik problemler yaşamamak açısından oldukça önemlidir. Bakterilerin yok edilmesinde kesin çözüm olarak dünyanın birçok noktasında satışı yapılan bu ürün alındıktan sonra ise kısa sürede tüketilmesi gerekmektedir. Açılan bir paket ellerin tam dezenfekte edilmesi için yeterlidir.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 2.5 / 5. Toplam oy sayısı: 2

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı