Zayıflama

Beyin Gücüyle Zayıflama Gerçekten Mümkün Mü?

Dünya çapında her 5 insandan birinin sorunu haline gelen zayıflama ve gün geçtikçe tüm dünyaya yayılmaya başlayan obezite hastalığı bu konuda alternatif zayıflama ve diyet yöntemlerinin ortaya çıkmasına yol açmıştır. İşte beyin gücüyle zayıflama da son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelen zayıflama yöntemlerinden biri olmuştur. Bu yöntem ile zorlu diyetler uygulamadan ve uzun bir süre aç kalmadan zayıflayabilmek mümkün gözükmektedir.

kilo verme

Beyin Her Konuda Çok Önemli

Zayıflama konusunda kararlı iseniz herhangi bir kimyasal ya da cerrahi yöntemlere başvurmadan tamamen düşünce gücü ile zayıflayabilmeniz oldukça mümkündür. Yapılan araştırmalar insan beyninin oldukça önemli bir karar mekanizması olduğunu asırlardır göz önüne sermektedir. İşte zayıflamak da bu güçlü karar mekanizması sayesinde oldukça kolaydır.

Eğer kendinizi zayıflamaya koşullarsanız ve bu yolda emin adımlar atarsanız beyniniz de bu durumu algılayıp bu konuda size yardımcı olabilmek için her şeyi yapacaktır. Her şeyden önce düşünce gücü ile zayıflama yolunda kararlı ve istikrarlı olmanızda ve her daim pozitif düşünmenizde fayda vardır.

Kendinizi Telkin Edin           

Açlık çoğu zaman yoktan var olan ve pek de gerçeği yansıtmayan bir histir. Hatta kimi zaman insanlar yemek yedikten ve tıka basa doyduktan kısa bir süre sonra da açlık hissettiklerini dile getirmişlerdir. Bu yüzden kendinizi ve bilhassa beyninizi yalancı açlığa karşı uyarmanız çok önemlidir. Sürekli yemek yemeyi düşünen bir beyin ister istemez kısa bir müddet sonra acıkmış olarak vücuda uyarılar verecek ve bu durum da aslında vücudunuzun besin ihtiyacı duymadan açlık olarak uyarılmasına sebep olacaktır. Bu yüzden sürekli açlık durumunda olduğunu iddia eden kişilerin bu açlık hissini doğru bir şekilde sorgulamalarında fayda vardır.

beyin gücüyle zayiflama

İnanmak Çok Önemli

Eğer düşünce gücü ile her şeyi yiyerek zayıflamayı düşünenlerdenseniz her şeyin başının inanmak ve kendinize güvenmek olduğunu kafanıza koymalısınız. Kendinize telkinlerde bulunarak o an aslında gerçekten aç olmadığınızı beyninize göndereceğiniz sinyaller ile kabul ettirebilir ve bu sayede gerçekten ihtiyacınız olduğunda besin tüketimine geçebilirsiniz. Açlığı görmezden gelmek ve bunu bedeninize ve beyninize kabul ettirmek tamamen sizin elinizdedir.

Kekreyemiş Tozu

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 3.4 / 5. Toplam oy sayısı: 223

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı