«
 1. Ana sayfa
 2. Zayıflama
 3. Basen Eritme Diyeti İle 1 Haftada İncelme

Basen Eritme Diyeti İle 1 Haftada İncelme

Basen eriten diyet listemiz genellikle basen bölgesinde yağlanma yaşayan kadınlarımız için hazırlanmıştır. Bu çoğu insanda genetik bir problemdir. Göbekten veya kalçadan kilo almayıp, basenden kilo alanlar genellikle bu kiloları çok zor bir şekilde vücutlarından atarlar. Bizim şimdi vereceğimiz diyet listesi ile basen bölgesindeki yağlardan kurtulmak oldukça kolay olacak.

Zayıflama aslında bölgesel olan bir şey değildir. Ancak yağlanmayı azaltmak için vereceğimiz diyet listesi eğer sadece basen fazlalığınız varsa oradan yağ vermenize yardımcı olacaktır. Tabi ki sadece diyet yapmak da yeterli olmayacak, diyetin yanında eğer vaktiniz varsa egzersiz yapmanız metabolizmanızı hızlandıracak ve yağ yakımını destekleyip hızlı zayıflamanızı sağlayacaktır.

Basen Eritme Diyeti Öncesinde Bilmeniz Gerekenler

basen eriten diyet listesi

Diyet listesini vermeden önce basen eritme diyetinde yapmanız gereken bazı şeylerden bahsedeceğim. Öncelikle sağlıklı bir birey olmak için ve kilo verimini en üst seviyeye çıkarabilmek için uyku düzeni oldukça önemli. İnsan vücudu gece uyurken daha fazla yağ yakıyor bu nedenle uyku düzenini oturtmak ve bünyeye stres bindirmemek kilo verme konusunda oldukça etkili. 

Her sabah aç karnına yeşil çay içmeniz bu diyetin olmazsa olmazlarından. Yeşil çayın içerisinde bulunan yağ yakıcı maddeler sayesinde sabah henüz vücuda herhangi bir besin girmemişken ve gece boyunca bütün karbonhidrat ve protein depolarını tüketmişken yağ yakımı oldukça hızlı olacaktır. Bu nedenle uyanır uyanmaz içeceğiniz yeşil çay oldukça önem arz ediyor. Eğer yeşil çay içemiyorsanız sade ve şekersiz kahve içebilir veya 1 bardak limonlu su içebilirsiniz.

Son olarak bu kesinlikle yapılması gereken bir şey olmasa da yapılması oldukça etkili ve sağlıklı olacak madde tabi ki egzersiz. Sabah yeşil çayınızı içtikten sonra dışarıya çıkıp bir 15 dakika yürümek, evde küçük aletlerle veya vücut ağırlığıyla yapacağınız hareketler gün boyunca yağ yakmanızı sağlayacak ve özellikle bel, basen, kalça bölgelerinden zayıflama olanağı sağlayacaktır. Bu etkili ipuçlarını da verdikten sonra artık basen eritme diyeti listesine bir göz atabiliriz.

Basen Eritme Diyeti Ender Saraç Diyet Listesi

basen eritme diyeti

Ünlü diyetisyen Ender Saraç’ın kadınlarımıza özel olarak hazırladığı ve basen, kalça bölgesini hedef alan diyet listesini sizler için paylaşıyoruz. Bu diyet listesinde en önemli öğün sabah kahvaltısı. Onun dışında bol bol ara öğün bulunmakta. Dilerseniz artık basen eriten diyet listesini paylaşalım.

Kahvaltı

 • Şekersiz yeşil çay ( İçemeyenler için sade kahve veya limonlu ılık su)
 • 2 adet yeşil biber
 • 4 adet yağsız dil peyniri
 • 4 adet maydanoz (saplarıyla birlikte)
 • Bir dilim çavdar ekmeği

Ara Öğün

 • 4-5 adet fındık
 • 1 adet yeşil elma

Öğle Yemeği

 • Izgara tavuklu salata
 • 1 tabak sebze çorbası

Ara Öğün

 • 1 adet muz
 • 5-6 adet ceviz
 • 1 bardak yeşil çay

Akşam Yemeği

 • 4 yemek kaşığı bulgur pilavı
 • 1 tabak zeytinyağlı fasulye
Yorumlar

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan / 5. Toplam oy sayısı:

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Ebru Şahiner Hakkında

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.