Zayıflama

Ahtapot Sistemi ile Nasıl Zayıflanır? Fiyatları?

Günümüzde zayıflama işlemi için gerçekleştirilen pek çok uygulama bulunmaktadır. Bu yöntemler tüm vücut üzerinde etkili olabildiği gibi belirli vücut bölgelerine yönelikte uygulanabilmektedir. Bunlar arasında son zamanlarda sıklıkla kullanılan ahtapot sistemi ile zayıflama sayesinde kişiler kilolarından kısa süre içerisinde kurtulabilmektedir.

ahtapot sistemi ile nasıl zayıflanır?

Ahtapot sistemi ile zayıflama

Bu yöntem bölgesel anlamda kilolarından kurtulmak isteyen kişilerde kullanılmaktadır. Kullanılan zayıflama aletinin kollarının şeklinden dolayı ahtapot ile zayıflama adı verilmektedir. Yeni bir sistem olan Ahtapot sistemi ile zayıflama ameliyat edilmeden ağrısız ve acısız şekilde uygulandığından sıklıkla tercih edilmektedir. Uygulama yapılacak bölgede ne kadar yağ hücresi var ise uygulamanın etkisi o kadar artmaktadır. Hamileler, kalp pili olanlar ve epilepsi hastalarının bu uygulamadan faydalanmaması gerekmektedir.

Faydaları

Ahtapot ile zayıflamanın en büyük faydası ameliyat işlemi gerçekleştirmeden zayıflamanın sağlanmasıdır. Bölgesel anlamda biriken yağların kısa sürede giderilmesini sağlaması da diğer bir avantajıdır. Gerçekleştirilen operasyon sonrasında hastalar aynı gün sosyal hayatlarına dönebilmektedir. Uygulama zaman olarak kısa sürmektedir. Bu yüzden günlük hayatta çok fazla vakti olmayan kişilerinde uygulamayı yaptırması avantajlı hale gelmektedir. Uygulama sonrası gözle görülür derecede inceleme sağlanması da yaptıran kişileri oldukça memnun etmektedir.

  • Ameliyatsız bir yöntemdir.
  • Operasyon sonrası hasta hemen gündelik hayatına dönebilir.
  • Kısa süreli bir operasyondur.
  • Zayıflamak için vakit ayıramayan hastalar için ideal bir yöntemdir.
ahtapot sistemi zayıflama

Uygulanışı

Ahtapot yöntemi ile zayıflama basen, bacak içi, göbek ve sırt bölgesi için sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde vücutta bulunan bölgesel yağlar doldurulmaktadır. Sonrasında ise işlem sayesinde dondurulan bu yağlar dolaşım ve sindirim sistemi yardımı ile vücuttan dışarı atılmaktadır. Yöntemin uygulandığı aletin 5 ayrı kolu bulunmaktadır. Bu kollar vücut üzerine temas etmeden sorunlu bölgeye odaklanarak yaydıkları soğuk lazer dalgası sayesinde yağların küçülmesini sağlamaktadır. İşlem uygulanırken dikkat edilen nokta sorunlu bölgede bulunan yağların tamamen eritilmemesidir.

Uygulamanın uzman kişi tarafından yapılması gerekmektedir. Bu yüzdende kalp tansiyon sıkıntısı ve tiroidi olan hastalarda da rahatlıkla uygulama yapılabilmektedir. Gerçekleştirilen seans sayısı hastaların vücut yapıları ve kilolarına göre değişkenlik göstermektedir. Ahtapot yöntemi ile zayıflama hastanın özelliklerine bağlı olarak 6 ile 12 seans arasında uygulanıyor. Seans suresi ise toplamda 40 dakika sürüyor.

Kekreyemiş Tozu

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.4 / 5. Toplam oy sayısı: 35

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı