EgzersizZayıflama

5 Dakikada Bacak İncelten Mükemmel Egzersizler

5 dakikada bacak incelten egzersizler yaparak harika bir görünüm kazanmak mümkündür. Beslenme alışkanlıkları düzgün bir fizik için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Ancak bacakların şekilli olması bir dizi doğru hareket sonrasında ortaya çıkmaktadır. Egzersizler kas kütlelerini korumaya yardımcı olurken zamanla cildin sıkılaşmasına da sağlamaktadır.

Beş dakikada değişir tüm işler! Evet, özellikle kadınlar için düzgün ve güçlü bacaklara sahip olmak oldukça önemlidir. Bacakların incelmesi, kasların daha iyi çalışması için günlük olarak yapılabilecek bacak egzersiz programları bulunmaktadır. Bu tür hareketleri doğru beslenmeye paralel olarak hayatına sokan kadınlar en kısa süre içerisinde farkı görmektedir.

Egzersiz yapılması ile kan dolaşımının hızlanması, varisli damarların ve selülitlerin azalması da mümkün hale gelmektedir. Belirtilen bütün faydaları sağlayabilmek için herhangi bir spor aletine gerek duymadan evde 5 dakikada bacak incelten egzersizler yaparak fit bir görünüme kavuşmak mümkündür.

5 dakikada bacak incelten egzersizler nasıl yapılır?

Çoğu zaman egzersizlerin zorluğundan yakınır dururuz. Bu durum spor yapmaktan alıkoyarak durumun daha kötüye gitmesine neden olur. Ancak kendimizi daha hafif çalışma programı ile sıkmadan forma sokmamamız mümkündür Bunun için 5 dakikada bacak incelten egzersizler uygulanmalıdır. Uyandıktan sonra ya da yatmadan önce 5 dakikalık egzersizlerle ince bacaklara kavuşmak mümkündür. Üç farklı bölge olan:

  • Ön kalça kasları,
  • Arka kalça kasları,
  • Üst iç bacak kasları için egzersizler yapılabilir.

Ön kalça kasları için; sırt üstü uzandıktan sonra vücudu aşağıya doğru serbest bırakmak gerekir. Her iki bacağında 90 derecelik açı ile dik konuma getirerek kaldırmak önemlidir. Her bir bacağın teker teker kırılması sureti ile yere indirilmesi gerekir. Önce birini ve sonra diğerini indirerek toplamda 10 kez bu hareketin yapılması sağlanır.

Kekreyemiş Tozu

Arka kalça kasları için; sırt üstü yere uzanılır. Elleri vücudun yanına aşağı doğru serbest bırakmak gerekir. Sonrasında dizlerin birleştirilmesi ve hafif şekilde kırılması ile iki bacak yukarı aşağı hareket ettirilir. Popo yerden hafifçe kalkarak bacağın gergin tutulması sağlanır. Bu hareket toplam 20 kez yapılmalıdır.

İç ve dış bacak egzersizleri nasıl yapılır?

Kadınların geneli bacaklarının kalın olmasından dolayı rahatsızlık yaşar. Yağlı, tuzlu ve şekerli besinlerin fazlası ile tüketilmesi, hareketsiz bir yaşam sürmek, az su tüketmek gibi nedenlerle fazla kalori alındığında bacaklarda veya başka bölgelerde yağlanmalar meydana gelir. Bu durumdan kurtulmak için özellikle iç ve dış bacak, 5 dakikada bacak incelten egzersizler uygulanmalıdır.

Üst iç bacak kasları için; sırt üstü yere uzanılır ve eller vücudun yanında serbest bırakılır. Bacaklar yukarı kaldırılır ve tekrar aşağı doğru indirilirken dizler bükülerek yanlara doğru açılır. Böylece bacaklar çapraz pozisyona getirilir. Arkasından yine başlangıç pozisyonu alınır ve kaldırıp tekrar indirilir.

Alt iç bacak için; yere sırt üstü yatılır ve bacaklar havaya kaldırılır. Aynı anda da eller yere koyularak yerden destek alınır. Bacakların 90 derece dik olacak şekilde kaldırılması ve sonra tekrar indirilmesi sağlanır. Bu hareketler toplamda 20 kez tekrar edilir.

En Etkili Eritme Hareketi Squat’ın Faydaları

  • Squat temel bir bacak kası egzersizidir.Fit bacaklar ve kalçalar hem estetik açıdan çok önemlidir. Bel ağrıları, diz ağrıları da yine bu egzersizi doğru yaparak giderilebilme şansına sahipsiniz.
  • Squat çömelmeyi ve sıçramayı mimik eden bir egzersizdir. Bu da aklınıza gelebilecek, hatta gelmeyen birçok sporda büyük avantaj sağlayacaktır.
  • Başta zor gelse de, aslında kolaydır, pratiktir, her yerde yapılabilir. Hızlı güçlendirilebilir.

Unutmayın, burada halterci squatından bahsetmiyoruz, herkes kadın erkek kendi vücuduna göre evde yapabileceği bir hareket olan squatı yapabilir.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4 / 5. Toplam oy sayısı: 5

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı