Diyet

Ender Saraç’tan 1000 Kalorilik Diyet Listesi

1000 kalorilik diyet listesi Ender Saraç tarafından önerilen ve eğer kilo vermek için almanız gereken kalori miktarı 1000 ise uygulayabileceğiniz bir diyet programıdır. Kilo vermek isteyenlerin bilmesi gereken bir şey var ki eğer kilo vermek istiyorsanız kalori açığı oluşturmanız gerekmektedir. Bunun için öncelikle günlük almanız gereken kalori miktarını öğrenmeniz ve ona göre daha az miktarda kalori tüketmeniz gerekiyor. 1000 kalorilik diyet programı da eğer kilo vermek için hesapladığınız günlük 1000 ise kullanabileceğiniz bir program olacak.

Ender Saraç Kimdir ?

M. Ender Saraç 1959 yılında İzmir’de doğdu. 1990 yılından bu yana Ayurveda çalışmaları yapan Ender Saraç evli ve 3 çocuk babasıdır. İzmir’den İstanbul’a geldiği ilk yıllarda Nükhet Duru ile beraber UNİFORM Sağlık ve Estetik Merkezi’nde çalıştı. Daha sonra Türkiye’nin ilk Doğal Tıp ve Estetik Merkezi olan Hay Sağlık Merkezi’ni 1994’te kurdu, ve genişleterek bugüne kadar geldi. Ayrıca Türkiye’nin ilk Doğal Arınma Merkezi olan Ulus’taki Doğa Arınma Merkezi’nin de kurucularındandır.

Türkiye’de doğal ve sağlıklı yaşamla ilgili bilincin geliştirilmesi konusunda bahsedilen şirketler ve kitabın dışında çok sayıda televizyon programı, yazılı basın röportajı, seminer, konferans ve panellerle oldukça yoğun bir çalışma yaptı. Günümüzün sanat, politika ve iş dünyasından pek çok tanınmış kişi bu yöntem ile zayıflamakta, koruyucu hekimlik almakta veya hastalıklarına çare bulmaktadırlar.

Ayurveda eğitimi ve Aile Hekimliği ihtisası olan Dr. Ender Saraç’ın ayrıca Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı Akupunktur sertifikası da bulunmaktadır. Ender Saraç uzun süredir bazı spiritüel tekniklerin ileri aşamalarını da uygulamaktadır. Ender Saraç’ın 2. kitabı olan Ayurveda Sağlıklı Zayıflama kitabı, 2002 yılında piyasaya çıktı ve şu anda 28. baskıda olan Türkiye’nin en çok satan kitapları arasına girdi.

2002 Nisan ayında 4 hafta süreyle Türkiye’nin en çok satan kitabı oldu. 2005 Mart ayında piyasaya çıkmış olan “Doğanın Şifalı Eli” isimli 3. kitabı ise yine kısa sürede toplam 504,000 adet satışla en çok satan kitaplar arasında yer aldı. 25. baskıda olan “Ruhsal Gelişim ve Kader” adlı 4. kitabı da 2007 Ocak ayında piyasaya çıktı ve 2007 yılında yabancı kitaplar dahil tüm kitaplar arasında Yazarlar Birliği’nin resmi sitesinde en çok satan 10 kitaptan biri oldu. 5. kitabı konusunda dünyada ilk ve tek olan “Ramazan’da Sağlıklı ve İnce Kalın” kitabı da yoğun ilgi görmektedir.

Ender Saraç Diyete Hazırlık

Ender Saraç’ın önerileriyle hazırlanan bu kalorilik diyet listesinde 1000 kalori alımı yaparak hızlı bir kilo verme hedefleniyor. Eğer düşük kalorili beslenmeye alışkın değilseniz uygulaması oldukça zor gelecektir. Bu nedenle eğer bu diyeti uygulamak istiyorsanız, kendinizi iyice motive etmeniz gerekiyor. Kısa sürede zayıflamak için hazırlanan bu diyet listesi 1 haftada 3-5 kilo arasında kilo kaybı sağlıyor. Bir nevi şok diyeti olarak da geçen 1000 kalorilik zayıflama listesi hızlı bir sonuç almak için uygulanabilir. 1 gün içerisinde almanız gereken kalori miktarını bilmiyorsanız, zayıflamak için 1 günde kaç kalori alınmalı adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Kekreyemiş Tozu

1000 Kalorilik Diyet Listesi Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

1000 Kalorilik Diyet Programı

Ender Saraç’ın önerdiği bu diyeti uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmekte ve sizin için uygunluğunu öğrenmeniz gerekmektedir. Eğer bu diyeti uygulamanızda bir sakınca varsa kesinlikle uygulamamanızı öneriyoruz çünkü diyet çok düşük kalorili ve vücudunuzu enerjisiz bırakabilir, sağlık problemlerine yol açabilir. Bunun dışında diyete başlamadan önce ve diyet sırasında dikkat etmeniz gereken maddeler şu şekilde:

  • 1000 kalori diyeti en fazla 1 hafta süreyle uygulanmalıdır.
  • Eğer kendinizi çok halsiz hissediyorsanız vitamin takviyeleri kullanabilirsiniz.
  • Uzun süre uygulamalarda halsizlik ve metabolizmada yavaşlama gözlemlenebilir.
  • 1 hafta süreyle uyguladıktan sonra tekrar başlamak için 15 gün ara vermek gerekmektedir.

1000 Kalorilik Diyet Listesi Ender Saraç 3 Günlük Program

1000 Kalorilik Diyet Listesi

Diyet Listesi 1. Gün

Kahvaltı: 1 dilim çavdar ekmeği, 1 dilim beyaz peynir, 6-7 adet zeytin, yeşillik salatası, 1 bardak yeşil çay

Öğle yemeği: Yarım porsiyon ızgara tavuk, 1 kase yağsız yoğurt

Akşam yemeği: Baharatsız ve sossuz çorba, yarım porsiyon bulgur pilavı, mevsim salatası

Diyet Listesi 2. Gün

Kahvaltı: 6-7 adet zeytin, 1 dilim çavdar ekmeği, 1 dilim beyaz peynir, 1 bardak yeşil çay

Öğle yemeği: 1 orta boy patates haşlama, 1 kase yoğurt, hafif zeytinyağlı salata

Akşam yemeği: 1 tabak sebze yemeği, 1 dilim çavdar ekmeği, 1 kase yağsız yoğurt

Diyet Listesi 3. Gün

Kahvaltı: 1 dilim çavdar ekmeği, 1 adet haşlanmış yumurta, 6-7 adet zeytin, 1 bardak sade kahve

Öğle yemeği: 1 kase baharatsız ve sossuz çorba, 1 dilim çavdar ekmeği, sınırsız yeşillik salatası

Akşam yemeği: Yarım porsiyon haşlanmış veya ızgara tavuk, 1 kase yağsız yoğurt, 1 dilim çavdar ekmeği

Ender Saraç kilo verme konusunda yapabileceğiniz bir çok diyeti incelemiştir. Kendi verdiği tariflerde ve diyet listeleri bir çok insanın kilo vermesine yardımcı olmuştur. Yazdığı bazı kitaplar ile yemek tarifleri paylaşmış hem de bir gurmelik adımları atmıştır.

Sizce bu gönderi ne kadar faydalı?

Oylamak için yıldızlara tıklayın!

Ortalama Puan 4.3 / 5. Toplam oy sayısı: 8

Henüz hiç oy yok! Bu yazıya puan veren ilk kişi olun!

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız...

Bizi sosyal medyada da takip edin!

Bu gönderinin sizin için faydalı olmadığına üzüldük!

Hadi bu yazıyı birlikte geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Daha Fazla Göster

Ebru Şahiner

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar Eğitimi aldım. Beslenme programları, obezite ile mücadele, diyabet hastalığı tedavisi üzerine çalışmalar yaptım.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı